| Ufkhjdksh a întrebat:

Îmi intarzie ciclul de o săptămâna și 2 zile, am fost intr-o excursie destul de obositoare, am racit foarte tare ( acum ma tratez cu antibiotic ) și + de asta ma tot stresez de ce nu îmi vine menstruația. Acum iau vitamina C, B1, B2,B6 și B12. De ce credeți ca intarzie? Tin sa precizez ca am simptome premenstruală și simt ca și când mi-ar fi venit.
Ce pot sa fac ca sa vina?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai avut sex neprotejat in luna martie, atunci nu ai motive de ingrijoarare, ca iti va veni odata si odata.
dar, daca ai avut sex neprotejat, sau joaca fara protectie mai ales daca erai in perioada fertila, poate exista risculd e sarcina.
Un test de sarcina facut DUPA 21 de zile de la partida sexuala, ti-arspune clar, daca esti sau nu gravida.

| Ufkhjdksh explică (pentru Violleta2022):

Sunt virgina, dar prietenul meu m-a masturbat, dar era curat pe degete, chiar s-a spălat înainte la baie pe maini și nu eram in perioada fertila, s-a întâmplat in perioada in care trebuia sa îmi vina ciclul.

| Mada1920 a răspuns:

Nu ai ce face, se intampla multor fete, doar ai rabdare si iti va veni.

| Ymela a răspuns:

Hei...ati ani ai? nu te speria, e din cauza stresului si a răcelii; ai in ciclu neregulat si de asta nu ti-a venit la timp ...asteapta si ai sa vezi ca iti vine.happy

| Ufkhjdksh explică (pentru Ymela):

Am 16 ani

| Ufkhjdksh explică (pentru Ymela):

16 ani

| Ymela a răspuns (pentru Ufkhjdksh):

Ok.dupa cum a spus si DonnaAlba nu ai de ce sa te ingrijorezi daca nu ai facut sex neprotejat in perioada fertila