| RockyPink a întrebat:

happy
Imi pace de un baiat dragut si nu sunt sigura daca el simte ceva pentru mine. Cred ca ii place de alta care e mai slabuta si mai micuta ca mine. Nu ca as fi grasa, pentru ca am 1.70 si 55kg. Eu sunt tunsa in scari si am parul cu 2 degete mai sus de buric iar culoarea este saten caremel. Ea stiu ca are 1.64 dar nu stiu cate kg are. Oricum... Ea are parul lung, pana la buric si culoarea parului e saten inchis, aproape negru. Eu ma imbrac in culori vesele ( bine acum sa nu va ganditi ca arat ca voma unui unicorn ) iar ea se imbraca mai mult in maro, bleumarin, alb, pulovere si cam asa ceva...
Ea e o tipa fitoasa cu o voce pitigaiata care iti sparge timpanele. Multi baieti se invart in jurul ei sa o imbratiseze, sa o pupe ( pe obraz ), si uneori o mai si pipape. Asta ma face sa cred ca ei doar profita de ea dar cand vine si el si sta cu ea ma intreb daca nu cumva el o place. Bineinteles ca vorbesc mult cu el dar el nu se poarta cu mine cum se poarta cu ea. Alteori am impresia ca el incearca sa ma ocoleasca. Sunt nervoasa pentru ca toti baieti pe care nu ii plac ma, fugaresc' si cel pe care il plac ma ocoleste. Eu nu mai stiu ce sa cred, poate imi puteti spune niste sfaturi, ca sa ii fiu pe plac. FUNDITA! happy

Răspuns Câştigător
| Davidde a răspuns:

E destul de evident cand un baiat place o fata...sigur ar fi trebuit sa iti dai seama pana acum daca el ar fi avut vreun sentiment pentru tine.dar vezi sa nu te inseli, caci daca el nu te priveste asa cum il privesti tu, e in zadar sa te minti. Decat sa traiesti in propria minciuna mai bine renunti la gandul de a-l avea, si uite ceva sa iti ridice moralul, intotdeauna o sa descoperi lucruri placute la cineva doar daca vrei ..trebuie doar sa iti prezinte putin putin putin interes tongue ...Stiu din proprie experienta ca nu are rost sa umblii dupa o persoana daca in ochii ei nu e aceeasi sclipire atunci cand te priveste.aaa si fi atenta, nu confunda acea sclipire cu o privire si un zambet din partea lui, nu totul se rezuma la asta big grin, Ai grija, baietii pot fi de multe, nenumarate feluri, si asta cred ca o stii mai bine decat mine. pup nu stiu cat ti-am fost de ajutor dar mi-a prezentat un oarecare interes intrebarea ta!

1 răspuns:
| varcolaccc a răspuns:

Nu poti face mai mult decat sa fi tu insati. Daca el nu te place nu încerca sa te schimbi pana te place. Cam asa e, celui de care tie iti place nu te vede decat ca pe o oarecare fata. Acum eu fiind rau cu fetele as spune sa il lași in pace si ma bucur ca nu te baga in seama asa cum vrei tu. Poate o sa iti para rau la un moment dat daca tot incerci sa atragi cuiva atenția. In momente de fata ma bucur ca nu sunt un tip asa de aratos sau dragut sau alte tampeni de-ale fetelor ca sa am asa ceva pe cap. Cred ca daca mi-ar spune vreuna ca ma place mi-ar veni sa vomit.