| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de cineva de la liceul meu..eu fiind a 9a iar respectiva persoana a 10 a sau a 11 a thinking
Dar problema este ca nici nu stie ca exist..adica nu ma cunoaste.
Si nu vreau sa par genu ala de persoana care se baga in vb asa dintr-o data..stiti la ce ma refer.
Cum as putea face..sa fac macar cunostinta cu ea..sau de exemplu cand mai iese de la ore sa ma uit intr-un anumit fel ..sau nu stiu thinking
Funda si vot!

5 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Ar trebui sa vezi daca aveti cunostinte comune. Daca nu, e cam nasol.Ar trebui sa rogi acea cunostinta sa ti-o prezinte sau, atunci cand iti vezi cuostinta pe holuri discutand cu fata aia sa te bagi si tu in discutie cu cel/cea pe care il/o cunsti deja, si apoi ii zici fetei cu care vrei sa faci cunostinta : "Apropo, eu sunt *****.Pe tine cum te cheama?"

| Dinamovistul101 a răspuns:

Pai daca exista o persoana care sa te stie si pe tine si pe el, o prietena a ta sau ceva de genul asta, ar putea sa va faca "lipeala" in sensul in care sa va invite pe amandoi in oras sau mai sunt si alte modalitati.

| razvan2258 a răspuns:

Salut mai intai fa cunostinta cu ia pritrun prieten si dupa incearca sa o faci sa te placa.
bafta

| anonim_4396 explică (pentru razvan2258):

Avem un prieten comun, dar nu o cunosc bine..adica ne dam doar buna, atat.

| deeakiss_9523 a răspuns:

Pai vezi si tu daca aveti vreo cunostinta comuna care sa te poata ajuta. poti de asemena sa gasesti un punct comun cu el sau sa te lovesti de el "intamplator", dar in niciun caz nu te holba la el