| andrada a întrebat:

imi place de un baiat care este cu vreo 2 ani mai mare decat mine. El este la alta scoala si pana acum nu am vorbit decat pe facebook de vreo 2 ori. Am facut schimb de like-uri si. cam atat laughing Momentan are prietena dar as vrea sa ma apropi de el macar ca si amici. Ceva sfaturi? funda:*

7 răspunsuri:
| FlyingSoul a răspuns:

Socializeaza cat mai mult cu el si arata-i subtil ca iti pasa de el. SUBTIL fiind cuvantul important.

| Sheili a răspuns:

Nici intr-un caz sa faceti cunostinta virtual! acest lucru este cel mai urit viata si dragostea tine de realiate deci dragostea te va indruma spre drumul porivit iti spun eu!

| eluboy13 a răspuns:

Continua in mediul virtual ca iti sade bine :X :*

| Marry410 a răspuns:

Convereseaza-te cu el despre subiecte comune! Dar nu fi cicalitoare..sau enervanta!

| JustSomebody a răspuns:

Daca spui ca ai vorbit cu el doar de 2 ori si nici atunci fata in fata, inseamna ca esti doar atrasa de el. Poate el te considera doar o partenera de conversatie din moment ce are prietena.Insa, daca vrei sa il cunosti mai bine sau chiar sa ii devi prietena,(desi asta ar fi putin cam greu caci trebuie sa te bagi intre relatia lui cu fata respectiva) incearca sa afli cat mai multe despre el, sa gasiti lucruri in comun, sa va dati nr de tel (id-ul de mess) si sa vorbititi mai mult si cel mai bine ar fi sa va intalniti fata in fata, in oras, in parc, unde vrei. Poate o sa ii castigi increderea, iubirea... oricum vei obtine ceva.Succes! :* Si fii sincera cu el, arata-i ca vrei ceva serios...big grin

| anuy a răspuns:

Pai i'ai id'ul de mess..si vorbeste cu el.Si asa in fiecare zi vorbind cu el va apropiati din ce in ce mai ma ca esti o persoana de treba.

| denisalexandru a răspuns:

De apropiat si de facut amicitie cu el nu e greu deloc depinde doar sa gasesti ce ii place cel mai mult si mai important sa gasesti un punct comun cu el. important e sa gasesti acel moment in care sa te in care el nu stie ce sa faca si ii ajuti cu o idee. primul pas spre amicitie ceva in comun ce va place la amandoi si cel mai sigur si rapid mod e sa faci o intalnire pe neasteptate cu el