| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat care s-a despartit recent de prietena lui cu care a fost 3 luni. M-am scapat si i-am spus ca il plac si de atunci vorbim pe mess in fiecare seara, mi-a spus ca ma place, ca se gandeste la mine fara sa stie de ce, ca vrea sa ma cunoasca, cum intra pe mess imediat intra sa vorbim, se intereseaza de mine, vorbim mult insa la scoala doar vine langa clasa mea si se uita la mine din cand in cand, debea imi spune ceau. Astazi am plecat de la scoala mai repede si verisoara mea mi-a spus ca l-a vazut cum o fugit dupa fosta lui la baie si cand ea a mers sa vada, ei erau impreuna insa un amic de al lui l-a avertizat ca ea vine si el s-a indepartat insa ea era toata bagata in terete. Ce ar trebui sa cred? Isi bate joc de mine? Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| LarriBia a răspuns:

Da,probabil plănuiesc ceva împotriva ta, știind ca vine verișoara ta s-a îndepărtat de ea. devil

| neutrino a răspuns:

Nu-si bate joc de tine. El se joaca pe mess la fel cum te joci si tu.

| july00 a răspuns:

Pai.ii este rusine de tine..si poate inca mai tine la fosta prietena..invita-l undeva si spune-i fata in fata ce ai de spus. fata in fata, iti dai seama daca minte sau nu..Succes!

| LittleMe a răspuns:

Exista sansa ca sa ii placa si de tine, da una e sa placi pe cineva si alta e sa fugi dupa fosta iubita la care ai tinut. Nu fi descurajata de chestia asta, dar ar fi bine sa stai de vorba cu el fata in fata si sa ii spui daca mai simte ceva despre fosta. Daca mai simte, din prima ignora`l pentru ca te va face sa suferi mult. El oricum o sa iti mai spuna ca ii place de tine, logic, daca nu merge cu fosta, tu esti planul B, ceea ce nu cred ca vrei asta. Gandeste`te bine la decizia luata :*