| GirlWithGreenEyes a întrebat:

happy Imi place de un baiat de 2 ani, si a dat si el semne ca ma place, dar nu mi-a spus-o niciodata. Eu i-am spus acum un an, el a zis ca apreciaza sinceritatea mea, dar nu e pregatit pentru ca tocmai a trecut peste o relatie. In fine, a trecut un an de atunci. Mai multi prieteni de-ai lui fac gesturi gen " Vezi ca el te place. ". Nu vreau sa dau nume. Ideea e ca ceilalti tot incearca sa ne " combine ", noi nu vrem, cel putin eu as vrea sa vina de la sine. Ce ziceti, sa fac eu primul pas? happy

6 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Vorbeste cu el mai des, si nu il sufoca, incearca sa pari ca ignori ce spun prietenii vostrii, ca sa vina totul de la sine.

| Iasmiine a răspuns:

Daca te placea cu adevarat, indiferent de faptul ca nu vroia relatie tot se infiripa acolo ceva ce nu putea sa ascunda si iti spunea ce avea pe suflet. Sau poate intr-adevar nu vrea relatie.

| Dariusuu a răspuns:

Dar ce are dacă faci tu primul pas?

Ce mai contează cine face primul pas dacă voi peste câteva zile veţi fii fericiţi împreună.

Nu te mai lua după toate ''divele '' care aşteaptă ca băiatul să facă primul pas.

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte dragut! Poti sa vorbesti cu el mai des si poate va apropiati si o sa-i fie mai usor lui sa faca primul pas.

| ioanaAn a răspuns:

Merita sa faci primul pas. Poate el are unele retineri din cauza prietenilor si din cauza fostei relatii.

| Loredana122 a răspuns:

Da happy, dar nu ii spune din prima ca il placi, petrece mai mult timp cu el, fa-l sa te placa si apoi spune-i ca vrei o relatie, Succes kiss!