| alina2600 a întrebat:

imi place de un baiat de aproximativ 3 luni, este genul sportiv, este mai mare decat mine cu jumatate de an. Insa exista o problema, aceea ca si prietenei mele ii place iar eu din cate vad mie imi arunca privirri dulci...mai tot timpul sunt in preajma lui.De fire el este mai rusinos, insa nu a facut nicio o miscare se uita si atata tot.Ieri a venit langa mine cu prietenii lui care ma cunosc cat de cat iar prietenii lui dintr`o data au inceput sa ma strige insa nu pe nume ci cu porecla mea. El nu zicea nimic doar radea, nu stiu ce sa zic. Daca ma place sau nu.Ma gandesc ca in aceste 3 luni facea si altceva in afara sa se uite asa insistent... dar vreau si parerea altor persoane

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

El le-a spus ceva prietenilor lui, dar este prea rusinos sa ti-o spuna si tie direct.
Domnul fie cu voi.

| Floreenofficial a răspuns:

Parerea mea mi este sa te bagi in seama cu el imediat pana nu ti-l sufla prietena ta...nu mai astepta deloc.incearca sa o indepartezi pe ea de el.succes! :*

| ATHOS a răspuns:

Poate e doar timiditatea! Nu ne-ai spus varsta. De ce nu incerci sa-l intrebi ce semnificatie au acele priviri dulci? Poate iti va spune.
Bafta!

| Lora a răspuns:

Hmm nu stiu ce sa-ti spun poate ar fi mai bine sa iei tu "taurul de coarne" cum se spune, adica sa fii tu cea indrazneata sa-l pui la colt si sa-ncepi sa-l interoghezi oarecum, direct pe fata ca nu-i nici o rusine in a-ti intreba persoana draga tie daca ar vrea sa fie cu tine.Multa bafta!

| alexa_4370 a răspuns:

Din cate spui tu. nu prea pare prea interesat thinking
Dar ii poti da niste semne ca iti cam placesmug vezi daca iti da si el un semn inapoi. daca nu : " NEXT " big grin
funda?:*

| ZuAgain a răspuns:

Jucati adevar si provocare si intreaba-l cat la suta ii place de tine
nu neaparat trebuie sa fie adevarat raspunsul doar fi atenta cum da raspunsul ca iti dai seama

| ▀♫Me AnGeL fOr EvEr♫▀ a răspuns:

Eucred ca te place dar este timid, eu am un coleg caruia ii place de mine din cls 1laughinglaughing si acum is a 7 a si tot nu mi-a spuslaughinglaughingeu stiu ca ma place din multe surse dar mnoh...am inteles ca si tie iti plk de el att baga'te u in seama...noroc! te :*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te ingrijora ia-l pe acel baiat si spune-i fara sa stie prietena ta si vei vedea se scune ca daca baiat e mai mare aduce noroc bafta alina

| Ourworld a răspuns:

Eu zic să ii vorbești cu prietenii lui că sigur le-o zis lor ceva dacă te place și dacă nu o zis nimic despre asta pune-l pe unul dintre ei să-l intrebe ce parere are despre tine. Așa afli și dacă îi place de tine fă tu primul pas înainte să-l facă prietena ta.