| ilinkilink a întrebat:

imi place de un baiat de pe facebook... vreau sa il intreb ce face dar nu `buna, ce faci?` mult prea simplu dati-mi alte idei

6 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Da ia incearca tu sa-l intrebi 'buna, ce faci''..sa vezi mori? incepe o discutie simplu, nu te arunca s-o faci pe interesanta, asta urmeaza dupa

| Azµre a răspuns:

Vorbește cu el, cerei mesul, găsiți subiecte destule, de la hobby-uri la cea mai făcut aseară laughing.
Grei de cap sunteți.

| FaraIdeiDeNume a răspuns:

Gaseste ceva interesant si amuzant. Eu cand vreau sa vorbesc cu cineva, indiferent incep cu o intrebare de genul : " Auzi, daca ai fi un diluant cum ai arata? " sau " De ce nu ninge in sus pe marte " sau intrebari fara noima. laughing De acolo poti dezvolta o conversatie nu e asa de greu... Poti incepe si prin : " Fac un chestinar, + intrebarea " happy

| Isabella95 a răspuns:

Hey, ce faci frumosule?
Cam asa ceva

| vanessa001 a răspuns:

Pai in primul rand ii poti da like la poze si daca iti da si el inapoi ii poti zice "multumesc de like-uri" si de aici poti incepe o conversatie, daca aveti prieteni in comun vorbiti despre ei.e oidee, sper ca te ajuta :*

| Anaaaaaaaa a răspuns:

Pai daca spune-i asa..Hei buna ce faci scuze ca daca te deranjez dar ma plictiseam si nu aveam cu cine sa vorbesc" sau na alta solutie nu stiu