| sellieania a întrebat:

Buna imi place de un baiat din copilarie se tot uita la mine se zimbeste dar are 20 ani si uneori cind vorbim am impresia ca vrea sa ma sarute dar nu stiu cum sa-i spun apropo am 16 ani va rog dati-mi sfaturi cu cit mai multe cu atit mai bine mersi.

Răspuns Câştigător
| AnnaKarenina666 a răspuns:

Toate pățim chestia asta. laughing Posibil să te placă, dar sunt la fel de multe șanse să te placă numai ca pe o prietenă foarte bună. Plus că, el fiind mai mare, o să vrea de la tine sex. Ai fi dispusă? Asta ar trebui să te întrebi. happy

| sellieania explică (pentru AnnaKarenina666):

Salut am si patit deja ca mi-a propus sex normal sau oral de parca ar fi alegerea mea i-am spus ca prietenii nu pot sa face sex mai ales acei buni el a zimbit ma acuprins m-a pupat si mi-a spus ca vom face sex prietenesc dar e alegerea ta vrei tu sau nu vrei nu te implor. Daca vrei poftim daca nu... atunci nu:* acum ce sa mai cred?

| AnnaKarenina666 a răspuns (pentru sellieania):

Eu sunt ceva mai pretențioasă în cazurile de genul. Adică pentru a face sex cu un tip, trebuie să-l cunosc foarte bine, să am încredere în el și să știu sigur 100% că după ce facem sex nu-mi zice „pa". Plus că pentru mine contează și relația. Înainte de sex se presupune că trebuie să fie o relație nu neapărat de ani de zile; de o luna, două cel puțin. Acum depinde cum preferi tu să fie o relație.
Părere mea e că el vrea sex. Faza cu „vom face sex prietenesc" mi-a dat de înțeles că important e sexul pentru el, nu contează de care. Adică oricum te-ai scuza că nu prea vrei să faci sex, el o să-ți dea o replică pentru a te convinge. Te-aș sfătui să rămâi prietena lui și să mai aștepți până la a începe o relație cu el. Este destul de mare față de tine și poate să-și folosească farmecul pentru a te face să faci lucruri pe care nu le vrei neapărat, dar le accepți pentru că ții la el.
Baftă pe viitor și ai grijă! :*

| sellieania explică (pentru AnnaKarenina666):

Mersi eu l-am intrebat dac noi nvom face sex atunci vom mai comunika? el mi-a raspuns ca desigur si iar m-a acuprins deci ce m-ai spui te rog:* chiar nu stiu ce sa fac:*please ajuta-ma:*

| AnnaKarenina666 a răspuns (pentru sellieania):

Dar el te iubește? Pentru că sexul nu e chiar tot aia cu a mânca un biscuite. Mai ales dacă nu ți-ai început viața sexuală. Eu merg pe principiul primul este important. D-asta ți-am spus că depinde și de ce vrei tu. Dacă poți să te culci cu el fără să-ți ofere niște sentimente stabile și nu pui cine știe ce preț pe virginitate, e ok. Adică până la urmă te culci cu el, nu e o crimă. Dar dacă vrei o poveste de iubire și o relație de lungă durată cu el trebuie s-o luați pe rând. Să aibă răbdare cu tine și să te înțeleagă. Pentru că el având 20 de ani nu cred că mai e virgin, deci nu e mare diferență la el, dar la tine poate să fie o diferență uriașă între „da, vreau" și „nu, nu vreau".

5 răspunsuri:
| D4ny3l4 a răspuns:

Pai ce sa iti zic...incearca sa faci cumva sa ii tragi atentia sau sa ai vreun prieten comun.Si nu conteaza varsta daca e sa te placa, te placewinking