| XsooWhat a întrebat:

Buna imi place de un baiat. e sooooper dragut si nu stiu ce sa ii zic, ce sa fac ma rusinez cand vorbesc cu el, cum sa ii zic ca il plac?

Răspuns Câştigător
| ViVi99 a răspuns:

Daca il placi intai afla daca te place si el. Faci urmatorii pasi: daca spui ca ti-e rusine sa vb cu el roaga o prietena sa-l intrebe daca are prietena si daca este interesat d tine. Sfat: este bine sa-l prinzi singur daca vrei u sau prietena ta sa vb cu el, deoarece cu prietenii risti sa fi luata in ras. Daca te place, incearca sa te apropii mai mult d el, sa-i observi comportamentul, sa vezi ca hobby-uri are, incearca sa deveniti amici. Daca nu te place sau are prietena tine-l sub observatie mai mult timp, sa aflii ce tip de fete ii plac. Asta nu inseamna ca daca-i blac blondele, iar u esti bruneta sa te vopsesti! Incearca doar sa te apropii de el, sa incerci sa il faci sa vorbeasca. Intreaba-l de exemplu daca ti-a vazut cartea, sau daca nu cumva si-a notat tema la franceza sau la oricare alta materie. Daca vezi ca nu merge nu te da batuta, dar insa fi foarte atenta! Nu lasa de vazut ca esti vreo ciudata sau vreo obsedata dupa el, asa mai tare il sperii sau isi va face poate o impresie super-uarata despre tine. Fi calma si cel mai important fi u insati. Mult succes!

| XsooWhat explică (pentru ViVi99):

Mdea are prietena....si cand vb parca vad ca e interesat de mine

6 răspunsuri:
| hotshotb a răspuns:

Poti sa ii zici direct ca il placi.Este posibil sa te placa si el. Daca nu incerci nu ai de unde sa stii.Este posibil sa te placa si sa ii fie frica sa nu il iei in ras sau daca s-a gandit la posibilitatea de a fi cu tine poate i s-a parut ca nu are sanse si a lasat-o balta.Bafta

| Lk_Lucian_1990 a răspuns:

Daca te iti e rusine sa vorbesti cu el atunci ii spui ca-l placi printr-un biletel/sms/mesaj pe facebook sau messenger ori rogi o colega. Mai poti sa-i oferi niste IDI (indicatoare de interes).

| Duduluna a răspuns:

Cand ramaneti undeva doar voi doi ar trebui sa ii spui sau pur si simplu sa il saruti, daca el iti va raspunde la sarut inseamna ca te place si te vrea happy:* multa bafta happy:* ai grija sa nu faci asta in incinte scolii happy:*big grin pentru binele tau big grin

| unknownn a răspuns:

Pai daca ti-e rusine nu trebuie sa-i spui direct ca-l placi, trebuie sa-l faci pe el sa-si dea seama ca-l placi, si daca ii place si lui de tine o sa reactionezehappy

| ƒєтιтѕSα a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, chiar daca iti este rusine si poti sa-i spui ca esti indragostita de el...mult noroc!>big grin