| Awkesna a întrebat:

Buna
imi place de un baiat si el ma place, dar este foarte timid, si vreau sa il las masca sau nu stiu adica vreau sa i dau un cadou si in el sa fie mai multe chesti cu un biletel in care sa scrie vrei sa fim mai mult decat amici?
sau nu stiu... dati mai multe idei si la raspunsul cel mai bun dau
FUNDA+VOT iar la restul VOT

7 răspunsuri:
| freeman3 a răspuns:

Depinde ce ii place lui ce pasiuni are agatate de asta si ar fi mai bine sa ii zici intr'un biletel adica e ok pentru ca e timid. aa si mai bine nu il lasa masca ca poate se panicheaza saracu laughing)

| DeniAli14 a răspuns:

Daca e timid parerea mea e sa nu faci asta. Ci indreapta.te spre personalitatea lui. Ia'l usor. Nu asa direct.

| SimpaticulSupranatural a răspuns:

Vorbeste cu el nu ii da niciun cadou ca e stupidwinking ti-o zic eu happy:p

du-te la el si pupa-l daca nu te respinge inseamna ca si el vrea sa fiti impreuna daca te respinge ghinionu` tau :*

Funda?

| DilauRo a răspuns:

Este tare chestia cu biletul dar ai grija ca s-ar putea speria de faptul ca esti asa directa. Oricum ar fi bine sa faci acest lucru decit sa astepti sa til fure alta.Bafta si sper ca o sa fiti mai mult decit amici dupa cei faci cadoul.

| Minerva_3620 a răspuns:

Daca e timid exista riscul sa se sperie, chiar daca tu crezi ca o sa-l dai pe spate. Incearca o abordare fata in fata, prinde momentul potrivit si ia-l de mana, si vezi cum reactioneaza. Spune-i direct, flirteaza putin si adu in discutie subiectul asta. Da-i de inteles incet ca il placi, nu il bombarda cu biletele pe ocolite.
Daca esti sigura ca te place, n-ar trebui sa fie prea greu... doar nu confunda timiditatea cu dezinteresul!
Ofera-i un cadou mic, invita-l la suc sau la o plimbare in parc... asezati-va pe o banca si lasati lucrurile sa curga. happy

| GrammarNazi a răspuns:

Si tânărul de la tine de la avatar cine e?

| Awkesna explică:

Fostu` dar nu am mai schimbat poza laughing