| iravok56 a întrebat:

Imi place de un baiat si vreau sa ii spun dar mi-e teama ca ma va refuza. Cum sa ii zic sau ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| MrSnow a răspuns:

Dacă trăiești cu această teamă nu vei ști vreodată dacă el simte același sentiment pentru tine
Pur și simplu spune-i, ieșiți undeva, vă cunoaște-ți
Cel mai ok să nu eziți, fi directă și nu aborda subiectul pe ocolite

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cu prima ocazie ai putea sa-l intrebi daca l-ar tenta sau daca ar accepta sa iesiti la plimbare numai voi 2. In functie de raspunsul primit sau de comportamentul manifestat, iti vei da seama in mod sigur, daca este atras de tine, ce simte, care este parerea lui in privinta ta si care sunt sentimentele lui reale fata de persoana ta. Si un refuz din partea lui este preferabil fata de situatia incerta in care te afli in acest moment. Curaj si Succes!

| Romanul86 a răspuns:

Nu-i spune ca iți place de el! Fi prietenă cu el si după aceea invită-l la o plimbare, și vezi ce zice.

| nanosecunda a răspuns:

Efectiv cheama-l sa iesiti si spune-i. Daca te refuza probabil ca veti ramane oricum prieteni, daca nu vrea sa ramaneti nici macar prieteni din atat, inseamna ca nu merita happy

| Tentea_Denis_1993 a răspuns:

Eu zic sa te duci la el, il privesti in ochi si ii zici: Buna, ai un moment sa vorbim despre domnul nostru Iisus Hristos?