| eusicumine98 a întrebat:

Imi place de un coleg de trupa (dans) si nu cred ca sentimentul e reciproc. Ma gandeam sa ii spun ca il plac, de fapt voiam sa il sarut pe neasteptate, in fine, am eu un plan in minte, dar nu stiu daca se merita sa risc o prietenie pentru o relatie care s-ar putea sa nu existe, mai ales ca trebuie sa dau ochii destul de des cu el. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu zic sa stai cuminte, pentru ca daca ar fi si el pe aceeasi unda cu tine probabil ca ar da ceva semne. Daca faci ceva prostesc cum ar fi sa il saruti pe neasteptate si lui nici nu o sa ii placa, o sa iti fie rusine sa mai dai ochii cu el.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai innebunit.laughing Daca el nu e pe acelasi film cu tine cum sa te apuci sa-l saruti asa dintr-o data? Cum doamne iarta-ma o sa mai dai ochii cu el dupa?

| DoarSteff a răspuns:

Incearca sa te apropii de el, poate iti faci curaj sa-i zici ce simti si daca nu... te rog nu fii asa sensibila incat sa strici o prietenie daca te refuza. Si daca va puneti de o relatie atunci nah ce sa zic, vezi cum faci sa ramaneti prieteni in caz de vreo posibila despartire (adica sa ramaneti apropiati). BAFTA tongue :X

| idkkkkkkkkkk a răspuns:

Mai bine incearca sa petreci mai mult timp cu el, poate iti vei da seama daca te place sau poate iti va marturisi chiar el.