| Oana04 a întrebat:

Imi place foarte tare de un baiat si si el ma place.Doar ca el e foarte nesimtit si smecher si nu invata bine si se da mare si chestii din astea care nu sunt potrivite pentru varsta lui si pentru familia din care face parte.Tot incerc sa fac sa nu-, i mai placa de el dar nu pot.Fiecare privire,vorba sau gest imi provoaca fluturi in stomac,dar totusi,iubirea asta ma doare si ma raneste si nu prea stiu daca sa ma las ghidata de inima si sa fac ce-mi spune ea chiar daca mintea mea nu-l prea accepta pe acel baiat,dar totusi il si accepta(intelegeti voi cum e).Si daca l-as refuza si nu l-as mai privi ca pe un iubit de unde stiu ca nu o sa ma scoata el afara din viata lui definitiv. Daca ma intelegeti vreau sa fiu cu el, dar sa-l pot face omul care stiu ca e nu acest baiat de bani gata. Va rog sa ma ajutati cu sfaturi. Ma scuzati pentru romanul pe care l-am scris dar chiar nu stiu cui sa-i cer sfatul. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| JoshuaNNN a răspuns:

Sunt atatia baieti finuti, educati, care arata binisor si se comporta frumos cu o fata, nu am inteles niciodata de ce sunt alesi cei "foarte nesimtiti si smecheri" in locul lor...
El nu se va schimba intr-un baiat educat si cu bun simt, asa cum vrei tu, deci daca doresti sa stai cu el stai pentru cine e el acum, daca nu iti place, indeparteaza-te de el si impuneti sa-l ignori total.

| neutrino a răspuns:

Tu stii foarte bine ca el nu este un baiat prost.

| Waffen18 a răspuns:

O varianta este : tu ai putea sa-l schimbi
Alta este : Din cate zici tu reiese ca o sa te paraseasca la un moment dat