| Warned a întrebat:

Imi place mult de o fata pe care o stiu de mult. Acum cateva zile am fost la un eveniment special iar ea fiind in fata mea se intorcea mereu si imi zambea, venea langa mine si fara sa o intreb incepe sa im povesteasca tot felul de lucruri.Ba chiar cand am mers acasa inainte sa merg la masina m-a salutat iar cand am trecut cu masina pe langa ea m-a salutat iar. M-a mirat acest lucru deoarece eram certati iar ea nici nu ma saluta. Oare ma place? As vrea niste sfaturi plz. Ce ziceti sa o intreb daca ma place? Sau sa astept sa ma intrebe ea?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Primul pas deja l-a facut ea,aratandu-ti clar ca nici suparata nu e,iti si vorbeste si... ceva asteapta.
Singura ti-a netezit calea sa te apropii de ea,asa ca tu vei profita de sansa oferita si o vei invita undeva,oriunde,la film,la plimbare,la inghetata.
Nici sa nu-ti treaca prin cap s-o intrebi daca te place,singurul lucru pe care il poti spune este ca te-a surprins in mod placut comportamentul ei si ca te bucuri ca sunteti impreuna aici la film,plimbare sau inghetata, pentru ca o gasesti perfecta si iti place foarte mult!
Cam asa merg lucrurile!
Deci, curaj!

| Anime1222 a răspuns:

Intreab-o tu! fa-ti curaj dupa ce-ai spus se vede ca te iubeste enorm(deoarece zambeste mereu si povesteste chiar daca nu are sens oamenii indragostiti au obiceiul sa bata campii:*) ( in cazul meu, mi-ar placea mai mult daca baiatul pe care-l plac sa ma intrebe daca-l plac).Ar trebui sa o intrebi >big grin

| Anime1222 a răspuns:

Sa stii ca e cel mai prostesc lucru sa o lasi pe ea sa te intrebe, deoarece oricat de mult te-ar iubi nu ar avea curajul niciodata sa-ti spuna, rar fetele spun ceea ce simt unui baiat. Iar faptul ca te place sigur
1.o fata nu poate fi suparata pe un baiat, pe care il place, mai mult de 2 zile
2.ea zambeste mereu deoarece vrea sa o consideri de gasca si ca ar fi potrivita pentru o prietena
3. povesteste lucruri la intamplare deoarece nu vrea sa-ti dai seama ca te place (venind la tine si ceva de genu "salut" si dupa aia linisteeee) s-ar prinde toata lumea ca te place
4 In concluzie ar trebui sa faci primul pas si vorba aia cat e vacanta de vara ca dupa aia e toamna si frig si cui ii mai arde de intalniri?
Sper ca te-am ajutat happy

| alex9109 a răspuns:

Tu trebuie sa faci primul pas, invit-o undeva unde sunteti numai voi si intreab-o.

| bogdanik96 a răspuns:

Sa o intrebi daca te place e o idee foarte proasta, gandeste-te cum ar suna intrebarea"Ma placi?" spusa de un baiat unei fete.
Daca si tu o placi, fa tu primul pas si ea o accepte daca spui ca iti acorda atentie.
Daca lasi lucrurile asa s-ar putea ca ea sa nu iti spuna si pasiunea pentru tine sa treaca, fetele in general dau de inteles ca te plac da nu iti spun.
Sugestia mea este sa te duci la ea si sa vorbesti cu ea, ceva in genul...
Buna!
Ce mai faci?
Sa te imprietenesti cu ea si apoi sa ii spui sau chiar spune-i-o direct daca asa consideri.
Sper ca te-am ajutat, funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HO HO a crescut baiatu... laughing bafta bah la cuceritlaughing