| Cata_2053 a întrebat:

Imi place mult un baiat si nu stiu ce sa fac.Adica daca il intreb eu imi este frica sa nu ma refuze si sa imi stric si pretenia cu el... voi ce spuneti? Vreu sfaturi cat se poate de multe.Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Lasa-ti sentimentele sa se exprime, descarca-te, daruieste-ti iubirea. Un refuz nu va omori pe nimeni, dar acolo unde nu faci nimic, n-ai ce sa primesti. Fight for love!

2 răspunsuri:
| razvyxxx a răspuns:

Pai eu la fel am facut dar este vorba despre fata...

I-am zis ca imi place de ea si daca vrea sa stea cu mine si ea a zis ca nu dar daca vreau sa ramaneam prieteni si am ramas prieteni in continuare chiar daca eu inca o mai plac...

Deci intreaba-l si daca este intelegator o sa ramaneti prieteni in continuare!

Sper ca te-am ajutat

| Gabisen a răspuns:

Dacă ai ştii câţi îşi pun întrebarea asta. Nimeni nu face nimic la fel. Eu aş zice să faci ce crezi tu că e bine. Gândeşte-te cât de tare ţii la băiatul acela, cât de mult merită şi ce merită. Dacă merită osteneală îl poţi întreba tu dacă nu se încumetă el.

O altă variantă ar fi să pui vreun prieten comun să-l întrebe ce părere are despre tine. Asta ţi-ar spune mai multe şi atunci ai putea lua deciziile şi singură. Baftă!