| Ecaterrina a întrebat:

Imi place un baiat de la scoala foarte mult.E cu un an mai mare ca mine, dar nu stiu daca si el ma place pe mine.Adica se uita la mine si chestii de genul asta, dar nu stiu ce sa cred.Si nu stiu cum sa ma bag in seama cu el. E genul ala de baiat misterios si va rog sa ma ajutati.Rog seriozitate. Multumesc!

2 răspunsuri:
| SabiiiXD a răspuns:

Pai, incearca sa ii afli id-ul si vorbeste cu el pe mess, daca nu ai curaj fata in fata. Si poate va imprieteniti, apoi o sa afli daca te place prin cuvintele lui. Daca nu, poti sa il intrebi ceva legat de scoala cand il vezi. Sau daca cunosti pe cineva din clasa de la el poti sa rogi acea persoana sa va faca cunostiinta. Sper ca te-am ajutat, doar atat imi pot sa spun acum. Succes happy

| BloodyBlade a răspuns:

1.Ciocneste-te intentionat de el2. Dupa ce iti ceri politicos scuze ii spui ca mergi in aceeasi directie cu el si ca nu au companie3. Vorbeste-i despre hobby-uri, despre scoala, muzica, si la final cere-i id-ul sau nr de tel(daca nu te cunoaste faceti cunostinta mai intaitongue)4. Vorbeste cu el pe mess/la tel si dupa ce incheiati convorbirea ii spui:"ok hai ca mai vorbim te pup"iar la tel ii zici daca vine vorba de ceva...gen daca-ti face o favoare sau daca vrea sa mergeti impreuna la scoala etc.:"mersi esti un dulce/scump"5.Mai stai la stadiul asta de prietenie o luna cu el.6. Apoi ii spui ca ai inceput sa tii la el si ca in sufletul tau s-a ivit deja o urma de iubire! Sper ca te-am ajutat! Bafta!