| crazykid_4279 a întrebat:

imi place un tip, dar daca ii voi arata ca il plac mi-e frica sa nu stric relatia noastra de prietenie. Cum as putea totusi sa-i arat ca il palc, dar foarte subtil si sa aflu tot asa daca el ma place( nu vreau sa pun pe nimeni sa intreba ca nu am incredere).
Dau FUNDA la cel mai folositor raspuns si la toata lumea vot

2 răspunsuri:
| xDeiiax a răspuns:

Pai ai putea sa i spui in fata big grin.Dar daca nu doresti sa risti...Incearca sa-i arati prin gesturi ca-l placi.De exemplu stai mai mult cu el, incearca sa-i castigi increderea, sau incearca sa vorbesti cu prieteni lui si sa afli mai multe lucruri despre el,happy.Dar totusi mai bine spune-i in fata ce simti si asa vei afla daca e reciproc, dar daca el nu simte la fel, incearca sa treci peste si sa-ti gasesti baiatul potrivit! happy. Mult noroc. Funda?happy

| TSI a răspuns:

Baietii in general se prind daca le dai niste idei. E important ca sunteti deja prieteni, primul pas este facut. Poti incepe prin a-i vorbi despre tine, despre faptul ca esti singura, ca-ti doresti sa ai un iubit pe care sa-l ti in barte, sa te tina in brate, sa-l saruti etc. In functie de tonul discutiei ii dai mai multe date sau nu.