| AnaMariabby10 a întrebat:

Imi poate spune cineva ce e cu linia de sub buric? Mi a aparut, sau o aveam de mult. asta nu stiu sigur... cert e ca acum cateva zile am observat. Ultima data am avut contact sexual in decembrie, a fost si neprotejat si protejat, dar am avut grija... ciclul mi-a venit lunar si normal thinking simtome de sarcina am si nu... nu stiu ce sa mai cred. Luna asta mi-a venit... deci thinking.
Funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai mult ca sigur ca nu a parut acum si in nici un caz nu are legatura cu sexul. Daca menstruatia ti-a venit la data preconizata, a tinut numarul de zile obisnuit, cantitativ si ca flux a fost normale nu se poate ca acum sa ai simptome de sarcina. Poate descrii aceste simptome pentru a putea da un raspuns corect si concret.

4 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

Mai bine fa-ti un test de sarcina sau mergi la ginecolog... daca ai spus ca ai simptome de sarcina s-ar putea sa fii, pentru ca de obicei lina sub buric apare cand este un bebe iar menstruatia poate venii si peste sarcina...de exemplu unei prietene i-a venit normala pana la 4 sau 5 luni nu mai stiu exact si nu si-a dat seama ca e insarcinata pana cand a inceput sa miste bebele. Nu vreau sa te sperii dar mergi sa iti faca medicul ginecolog o ecografie sa fii mai sigura. Take care

P.S. un copil e binevenit mereu...e o binecuvantarewinking

| SkyPilot a răspuns:

Nu are nici o legatura cu contactul sexual. Fie ca este conformatia ta, sau poate ai luat un pic mai mult in greutate. Acolo, sub buric apar primele semne ale kilogramelor in plus.

| muffinXXL a răspuns:

O linie estompată, puțin mai pigmentată decât restul pielii, verticala, care nu se simte la pipăit? Nu ești singura...;-) Nu are nici o legătură cu sarcina. Dar dacă linia este ușor adâncită și rozalie, sau albicioasă sidefată și neregulată sau dacă sunt mai multe linii, atunci este vorba despre o vergetură abia apărută, respectiv una în stadiu avansat. Apar la luări în greutate și, mda..., la gravide.

| AnaMariabby10 explică:

Am facut test si a iesit negativ! Am luat sure check. nu l am favut dimineata dar am citit pe peospect ca il poti face in orice ora din zi! Bine, m am abtinut si de la lichide multe.