| Amalia1303 a întrebat:

Imi puteți recomanda o pilula de a doua zi? Am 16 ani...
Urgentt

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu as recomanda asa ceva, din cauza efectelor sale dezastruoase, pentru sanatatea unui copil atat de fragil.
Mergi al medic si nu lua medicatie dupa ureche!

| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat si recomandat ca pastila contraceptiva (de a 2-a zi) sa fie folosita NUMAI in cazul in care prima data a fost efectuat un test de fertilitate si ovulatie cum ar fi testerul Barza 5+1, ( https://lugu-lugu.shop/produs/test-de-ovulatie-5/ ) si rezultatul testului de fertilitate obtinut este POZITIV. Doar in acel caz este indicat sa fie folosita contraceptia de urgenta, care poate fi : Escapelle, Postinor2, sau pastila ellaOne (cunoscuta ca pastila de a 5-a zi). Folosirea pastilei contraceptive fara sa fie facut initial testul de fertilitate si ovulatie, se poate considera ca fiind un act de o crasa IRESPONSABILITATE. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Cea mai utilizata e escapelle.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Escapelle