| AleXasta a întrebat:

Imi puteti spune si mie care esti diferenta dintre "dragoste si sex"?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Andreea_7493 a răspuns:

Dragoste faci doar cu persoana pe care o iubesti e cu totul diferit de sex.Sex faci cu cine vrei, cand vrei fara nici o alta obligatie, fara sentimente fara nimic...mai mult pentru distractie.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dragostea este împlinirea sufletească contopită cu cea fizică, sexul este la comandă contracost!
Pa, pa.

| Dan a răspuns:

Vezi pe parcursul vietii! Noroc!

| BlueEyes a răspuns:

"Diferenta dintre sex si dragoste este ca sexul te elibereaza de tensiunile interioare, pe cand dragostea le cauzeaza." happy

| Gabitsza a răspuns:

Dragostea este atunci cand doua persoane se hotarasc sa se "iubeasca" si fac asta din dragoste...incet cu multe emotii :X., iar sexul este atunci cand o faci fara inhibitii.mai violent. poate si pentru ceva bani sau alte chestii.
E o diferenta enorma

| roxcrisify a răspuns:

Dragostea este atunci cand iubesti pe cineva cu adevarat fara ocolisuri, iar sexul e o placere si atat fara sentimente

| galcionak a răspuns:

Dragostea este un cuvint ce se refera la doua persoane indragostite dar sexul asa de rind

| Mihai_1499 a răspuns:

Diferenta? Poi cand faci dragoste e mai pasional happy parteneri se intalnesc mai ales sentimental. sexlaughing sex... sex... sincer nu-s cred ca acolo faci ceti trece prin minte sa te simti bine;big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum am mai raspuns pe aici la aceeasi intrebare:
Sexul este o descatusare hormomala, il poti face cu oricine, oricand si oricum...
Dragoste faci doar cu persoana iubita, este ceva ce te inalta pur si simplu, o uniune de sentimente si trairi, o explozie de hormoni ai fericirii ...Cand faci dragoste vrei ca partenerul sa se simta bine,(excitat la culme...sa ma scuze cei de la conducere cxa o zic pe sleau)si stii ca si lui ii pasa de tine!

Este o mare diferenta asa ca vezi si tu asta acum, succes, depinde de noi ce alegem!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex ul e ceva profund mai salbatik cand faci dragoste te plictisesti in pat