| CherryGirl67 a întrebat:

Bunahappy
Imi puteti spune va rog o metoda prin care as putea sa scap de mustata?straight face
Da fara sa o dau jos...ca asa a facut o prietena de-a mea si apoi i-a crescut inzecitastraight face
am auzit ceva cum ca apa oxigenata te ajuta, dar nu stiu cumstraight face
daca te dai cu apa oxigenata doar se face sa nu se vada sau cum?
va rog ajutati-ma puppy dog eyes
dau funda
mersi:X
si scuze categoria:d da e cea mai utilizatabig grin

Răspuns Câştigător
| tina19 a răspuns:

Scumpa mea eu am o problema mult mai grava ca tine:am par pe fata(frunte,pometi, mustata, chiar si pe gat spre perciuni), dar am rezolvat-o fara sa renunt la parul meu si doar decolorandu-l.Cum? Foarte simplu:cu pudra.Iti cumperi pudra kallos si oxidant de 12%. Apoi amesteci intr-o cescuta o cantitate mica de pudra, un varf de lingurita cu tot atata oxidant si o aplici pe mustacioara, o lasi sa actioneze 5-7 min, te speli cu apa din abundenta si gata nu se mai vede nimic.te ustura un pic insa nu iti ramane nici un semn dupa doar se roseste un pic insa trece in urmatoarele minute daca aplici o crema de fata hidratanta.iar pudra si oxidantul ramas il opresti si il folosesti peste 2-3 saptamani.o sa iti ajunga mai bine de un an. mult succes.te pup

2 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

De ce nu incerci cu ceara? ii folosita de multe fete.happy

| Andreea123330 a răspuns:

Eu zic sa o lasi asa pentru ca bunica mea mi-a zis asa Sa sti ca nu conteaza ca ai mustata sau ce stiu eu par pe corp pentru ca cineva tot o sa te aleaga...Dar sti ce conteaza cel mai mult ce ai in suflet. Deci o sa-ti povestesc un pic din povestea mea ce mi s-a intamplat mie din cauza asta. Eu am 13 ani si cand eram in clasa a5a tin minte si acum ca noi oraganizam la scoala un bal si era de la ora 12 pana la 4 si voiam sa imi iau pe mine o fusta cu un tricou scurt de tot si cand m-am uitat in oglinda am vazut ca aveam par pe picioare, pe maini, si o mustata dar cand am vazut asta am stat acasa..Si de acolo a pornit timiditatea totul si ma mutasem in alta scoala.Si acolo mi-a fost foarte greu eram timida cu toti din cauza defectelor mele, imi era rusine de elevi de profesori. Si elevi a inceput sa-si bata joc de mine a inceput sa dea in mine. Si iti dau un sfat....Fi tu insuti nu baga pe nimeni inseama pentru ca tu esti speciala in felul tau.Multumesc ca mi-ai citit povestea sper sa fi inteles ceva din ea.