| anonim_4396 a întrebat:

In a 4-a luna de sarcina aproape a 5-a ( presupunand ca sunt insarcinata ) pot sa sug burta incat sa nu se vada sarcina? big grin Care sunt lucrurile p care nu poti sa le faci cand sarcina trece de 3 luni? ( de ex a suge burta, abdomene, nu stiu big grin ) big grin

3 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Pai daca vrei sa nu se vada, cred ca ai putea sa iti sugi burta, numai ca va fi cam greu ...credthinking

Dar de ce vrei sa ascunzi o sarcina, de cine ti-e teama?

Cat timp o poti suge...va fi vizibila.

| ciprianpet79 a răspuns:

Poti face orice, chiar si sex pana prin luna a6-a, a7-a, dupa recomandarea mediculul.si de preferat cu grija pe la spate.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa faci orice, nu asta e un semn. De altfel, burta incepe sa se vada prin saptamana 17 cel mai devreme. Am avut o colega la care in saptamana 20 de-abia se ghicea foarte putin, daca statea relaxata. Daca sugea burta, jurai ca nu e insarcinata. Consultul ginecologic insa va spune daca e sarcina si cat de avansata e.