| Irinavlad153929 a întrebat:

Bună... În această seară eu și iubitul meu am făcut sex PROTEJAT, eu sunt în perioada de ovulație și mai am 2 zile până la ziua în care este feritilitatea foarte ridicată. Problema este ca după contactul sexual, am simțit umed prezervativul probabil de la scoaterea acestuia apoi l-am verificat umplundu-l cu apă și nu era spart, și după fără să îmi dau seama m-am atins cu degetele în zona mea intimă să văd dacă totul este ok și am văzut o secreție albă dar cred ca este de la mine ca asa pățesc in zilele acestea... Oare să iau pastila de a doua zi să scap de griji?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu lua nici o pastila, ca nu ai cum sa ramai gravida cu degetele.
iar spermatozoizii in contact cu aerul mor, deci ce ai avut tu pe degete nu te va lasa gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a ejaculat în tine, nu lua pastila de a doua zi. Așteaptă sa treacă 21 de zile de la acel act sexual și fa un test de sarcina. Acesta te va lamuri dacă ești sau nu gravida.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu lua pastila, este imposibil să rămâi gravidă în acest mod, o vei lua degeaba și îți vei da ciclul menstrual peste cap, nu îți mai face griji, lichidul ăla era de la tine cel mai probabil.

| Miruna333 a răspuns:

Este de la tine. Nu, pastila de a doua zi nu se ia sa scapi de griji, ci doar in condiitiile cand esti mai mult ca sigura ca exista sansa unei sarcini. Ca sa scapi de griji iti folosesti cunostiintele in materie de sex, conceptie, contraceptie si tot tacamul si esti realista. Simplu

| Irinavlad153929 explică (pentru Miruna333):

Am auzit cazuri când băiatului i-a ieșit la baza prezervativului lichid preejeculator și aceasta a rămas însărcinată...

| ZappyTV01 a răspuns:

Ce fraiera esti! si daca chilueam de la Biologie eram mai desteapta decat tine!