| antoniaidk a întrebat:

Buna! In aceasta seara vreau sa dezbatem un subiect care ma framanta de ceva timp. Mistocarii va rog sa va abtineti, daca nu sunteti pe acelasi vibe cu mine nu comentati.
Am ajuns la varsta la care o iau pe drumul meu, ma mut in chirie cu prietenul meu, am 2 joburi, sunt respnsabila, dar nu am nici 20 de ani. Copiii de varsta mea se distreaza pentru ca e varsta, iar eu din cauza parintilor mei, ei au bani, dar sunr stricti si le
Place sa ma vada muncind si chinuindu ma in loc sa petrec si eu ca si copiii de varsta mea. De alungul timpului am fost genul de fata cu multi baieti, mi-a placut viata rau de tot, stiu ca mai este timp, sunr inca foarte tanara, dar cu baiatul asta rezonez cat de cat, nu zic ca nici el nu e perfect, nu prea produce bani, nu e prea organizat si are cateva vicii, dar partea buna e ca are dorinra de a si crea un viitor cu mine si daca e vorba de pus bani deoparte pentru viitorul nostru lucreaza si o ducem pana la urma la capat. Nu sunt moarta dupa el, nici el dupa mine, dar am ajuns la concluzia ca poti face casa cu cine vrea sa faca casa cu tine, nu cu baietii dupa care esti tu inebunita.mi au placut multi, baieti cu bani, baieti finuti, baieti de toate felurile, dar niciodata nu am reusit sa obtin ceva stabil cu niciunul, ori el nu era serios, ori eu nu eram serioasa cu el.acum il am pe acest baiat, nu e nu stiu ce dar e serios, atat pot spune
Uneori mi e dor sa mai ies cu cate un gagic de al meu, uneori chiar veeau sa vorbesc la misto cu cate unul, un flirt ceva, nu vreau sa ma leg la
Cap, dar stiu ca asta e singura cale spre maturizare in viata de adult
Ce pareri, sfaturi imi puteti oferi? Dau funda
Multumesc

Răspuns Câştigător
| 1onur a răspuns:

Eu te respect cu Adevărat pentru ca ești o fată muncitoarea și nu depinzi de nimeni ești un om asumat pentru mine și destul de matură, nimeni n-are niciun drept să-ți judece viața.Bravo ție că ști să-ți trăiești viața așa cum îți place ție.

Ai timp săte măriți abia ai 20 de ani și muncești foarte mult nu este nimic greșit din tot ce-ți dorești de la viața ta bravo ție ciudă la alți și dușmani tăi.

| antoniaidk explică (pentru 1onur):

Multumesc frumos. Chiar sunt asumata! Eu nu cred in iubire adevarata, eu cred doar in 2 oameni care isi doresc o casa si trag ei impreuna pentru ea
Tentatii sunt multe in viata, nu trebuie sa fi mort dupa partenerul tau, trebuie doar sa va respectati atata incat sa tineri relatia puternica

| 1onur a răspuns (pentru antoniaidk):

Existăhappy. Iubirea Adevărat există cu Adevărat, Iubirea pentru un frate, Iubirea pentru un părinte mama care ția dată viață pe lumea asta, Iubirea pentru o soră care doar cu ia îți poți împărați secretele, gândurile, trăirile, un prietenii mai apropiat poate să-ți fie o Iubire Adevărată cu Adevărat.

Să negi, și sa nu crezi cu Adevărat în iubire am însemna, pentru mine, dezumanizare completă definiția, Iubirea este totul pe pentru mine.

Bine înțeles pentru tine poate însemna ce-ți dorește inima și sufletul tău. Iubirea Adevărată cu Adevărată există.

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Nu sunt moarta dupa el, nici el dupa mine...Ce pareri, sfaturi imi puteti oferi?"

1 păi in cazul ăsta, de ce te-ai grăbi, distrează-te in continuare, FĂ ȘCOALĂ, nu te lega la cap (incă) cu nimeni

2 păstrează funda fluturată pe post de recompensă

| antoniaidk explică (pentru sierra1):

Scoala o fac oricum, indiferent de ce se intampla in viata mea
Ma grabesc pentru ca doar asa pot sa scap de acasa

| sierra1 a răspuns (pentru antoniaidk):

Fugă d-acasă cu "iubitu'" și simultan școală? M-ai dat gata cu asta!

| mihai69 a răspuns:

Deși susții contrariul, tu încă nu te-ai maturizat.

| antoniaidk explică (pentru mihai69):

Lasa ca altii au 40, au si copii si fac la fel

| Madaxo97 a răspuns:

Sfat, să nu te legi la cap cu niciunul pentru că e clar că nu ești pregătită de așa ceva aparent, tu vrei distracție, deci distrează-te, nu te oprește nimeni, dar nu lega pe cineva de tine dacă nu poți fi matură și serioasă ca să faci persoana respectiva să sufere.

| Cinic a răspuns:

Practic tu ai nevoie de un martalog care sa te sustina in orice dar si de unul sau mai multi barbati care sa-ti stimuleze emotiile si hormonii. Unul tata la copii, alții pofta inimii laughing

| Kiran a răspuns:

Tind sa cred ca nu ai nici o problema bazata pe scrierile tale de mai sus, ci mai degraba, tinzi sa balansezi o viata centrata pe actiune (distractie, amuzament, etc) urmata de o viata stabila, (seriozitate, munca, planuri de viitor, etc)

Cel mai bun raspuns nu exista la situatia ta pentru ca, dupa ce cunosc pana acum, nu poti sa te cronometrezi la acest capitol cu un alt om incat sa nu ajungeti la sectiuni diferite insa ai putea incerca sa alegi o persoana ce simti ca poti creea aceasta "conexiune" si sa o faci cumva, sa te placa doar pe tine, daca asta iti doresti.

| antoniaidk explică (pentru Kiran):

Sunt sagetator, am mai vorbit cu alti sagetatori si aparent asa suntem noilaughing niciodata in viata asta nu as fi multumita pe oricine as avea

| adam7 a răspuns:

Până la urmă întrebarea ta care este?

| antoniaidk explică (pentru adam7):

Ce sfat imi dati
Ce parere aveti despre situatia mea

| adam7 a răspuns (pentru antoniaidk):

Din comentariile tale mi se pare o situație normală, poate puțin superficiala. Si pare ca ești axată mai mult pe practic si pe,, moda 2024,, decât pe idealuri vechi cum ar fi iubirea. Ceea ce nu ar fi o problemă. În timp ai să o cunoști probabil.