| anonim_4396 a întrebat:

In data de4 mi.a s.a incheiat ciclu, si pe 5 am facut sex neprotejat, nu si a dat drumu.De cateva zile am dureri de ovare, ca si cum mi.ar veni ciclul.Ma doare in capu pieptului si mai am stari de voma.Ce ar putea fi. Ajutor sunt speriata!

6 răspunsuri:
| elena04 a răspuns:

Cel mai sigur e sa mergi la un ginecolog deoarece sunt sanse sa fi ramas insarcinata sau fa dupa 3 saptamani unul sau 2 teste de sarcina te pup

| NickName01 a răspuns:

Astea sunt trecatoare. Altceva ar trebui sa te sperie...
- Ţine te rog cont că onoarea soţiei în faţa soţului este lucrul fundamental într-o relatie. Nu există altul mai important pe plan relational!

- Căsătoria este scopul. Căsătoria urmează doar peste câtiva ani. Casatoria înseamnă muncă, căsătoria e dură, căsătoria cere sacrificii, cere integritate. Oare ce i-a făcut pe unii să creadă începând cu anii "80 că sexul e gratis, că nu ar fi mare lucru, că pot să se culce cu cine vor şi... într-o zi să îşi pună o rochie albă sau un costum şi zâna magică a disciplinei va da nişte praf magic peste ei... şi atunci, vor putea să controleze ceea ce nu a încercat niciodată să controleze. Ar merge? Categoric Nu!

- Multe cupluri au experimentat durerea infidelităţii şi a adulterului. Se pot vedea peste tot familii rupte pentru că cineva nu a avut control! Persoana cu care te vei căsători merită tot ce ai mai bun – onoarea, demnitatea. Respectul şi integritatea pe care le arăţi faţă de tine este un indicator foarte bun a ceea ce se poate aştepta mai tarziu...

Persoana cu care te vei căsători merită tot ce ai mai bun – onoarea, demnitatea.

Chiar crezi că el este acea persoană? Te-a cerut cumva în căsătorie? Sau nici nu se gândeşte încă la acest lucru, pentru că încă se mai poate „distra" cu „prospături" naive?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Mergi la medic cel mai bine.
Starile de voma pot fii cauzate si de la altceva.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fundoaieeeee, e naspa rau de tot, mergi la un medic specialist dar tot ce pot sa-ti spun e ca chiar daca nu a ejaculat in tine sunt sanse sa ramai insarcinata 85% deoarece el tot elimina cate un pic de sperma fara sa simta, un pic dar de ajuns sa ramai insarcinata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Durerea "din capul pieptului" NU are legătură cu celelalte simptome!

Stările de vomă pot avea legătură cu durerea din capul pieptului - dacă este vorba de o problemă cu stomacul.
Sau, pot fi din altă cauză...

Durerile de ovare şi spotting-ul menţionat în altă întrebare SUNT simptome care apar, uneori ( la unele fete/femei ) în perioada ovulaţiei!

Dar, având în vedere că ai făcut sex NEPROTEJAT, spotting-ul respectiv POATE fi o sângerare de nidaţie - în cazul unei SARCINI!

Primul "semn" de sarcină ar fi "sângerarea de nidaţie" = sângerare de implantare a ovulului fecundat în peretele uterului ( numită şi "sângerare de nidaţie" ), care apare la 5-10 zile după fecundare - vezi linkul :
http://www.copilul.ro/......a8154.html

Simptomele de sarcină NU apar aşa de repede : semnele de sarcină apar ( DACĂ apar ) doar din a 2-a lună de sarcină şi PRIMUL semn este întârzierea/LIPSA menstrei ( DACĂ nu apare "ciclu peste sarcină" ).

Vezi 15 semne de sarcină la linkul :
http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat la celelalte întrebări...

Toate cele bune.

| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

A avut_o mare de te doare in capul pieptului