| JustStitch a întrebat:

Buna, in lipsa unei relati masturbarea e o solutie? Si in baza unei relatii, fetelor daca ajungeti acasa si va prindeti iubitul masturbandu-se cum reactionati?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este trist asta, insemanand ca nu-l mai atragi atat de mult, incat sa te astepte incins si sa-ti propuna o partida inflacarata de sex.

| mirela4436 a răspuns:

Da, masturbarea poate umple un gol în lipsa unei relații, este ceva normal și ajută multe femei pentru a petrece timp cu ele
depinde de fiecare relație, dacă iubitul tău nu mai este activ sexual și l ai prins masturbandu se, se poate înțelege că nu mai este atras de tine sau etc dar poate fi doar o plăcere pe care o are el sau timpul pe care și l dedică singur. discută cu el

| doctorandus a răspuns (pentru mirela4436):

Citat din Coon și Mitterer: „Aproximativ 70 de procente din femeile și bărbații căsătoriți se masturbează cel puțin ocazional."

^ Coon, Dennis; Mitterer, John O. (1 ianuarie 2014). Psychology: Modules for Active Learning. Cengage Learning. p. 406. ISBN 978-1-305-16173-3. "Approximately 70 percent of married women and men masturbate at least occasionally."
^ Coon, Dennis; Mitterer, John O.; Martini, Tanya S. (5 decembrie 2016). Psychology: Modules for Active Learning. Cengage Learning. p. 407. ISBN 978-1-337-51708-9.
^ Coon, Dennis; Mitterer, John O.; Martini, Tanya S. (2021). Introduction to Psychology: Gateways to Mind and Behavior (ed. 16). Cengage Learning. p. 360. ISBN 978-0-357-37149-7.