| anonim_4396 a întrebat:

BunahappyIn special voua fetelor ma adresez. Ieri, spre exemplu stateam cu prietena mea cea mai buna, eram foarte apropiati, ne tineam imbratisati (ce e mai interesant e ca suntem si colegi de 4 ani in liceu, in aceeasi clasa) si mi-a zis asa: "Spune-mi ceva ce n-ai mai spus la nimeni..." M-a mai intrebat si mai demult si cand vorbeam la telefon. La ce credeti ca se refera? Sau la ce credeti ca se asteapta sa ii spun tinand cont ca stim cat de mult ne-am atasat unul de altul si ne-am apropiat mult de in ultima perioada.
Ne intelegem extraordinar si sincer m-am indragostit de ea exact acum in ultimul an de liceu.E o fata speciala si ma simt foarte norocos pentru ca imi acorda atata atentie si sunt sigur ca si ea simte acelasi lucru si nu ma gandesc sa o pierd e genul care iti face ziua fericita doar zambind si e asa inocenta si draguta...pentru mine e perfecta. De asta va intreb pe voi fetelor daca ati fi in locul ei ce ati astepta sa vi se spuna? Nu sunt genul de baiat "romantic" ce are tot timpul vorbele la el laughing Mi-e mai usor sa ii arat prin fapte si oarecum stie ce simt doar ca astept momentul perfect sa-i si spun. Pana atunci o mai tin "pe jar" putin.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tie ti-e mai usor prin fapte, si asta fiecarui barbat, in general. Dar fetele au nevoie sa le si spui asta. Deci, daca simti asta, atunci spune-o, fara jena, chiar daca tie ti se pare ca nu trebuie sa spui un lucru evident, pentru fete nu-i la fel.

| Gabriela1923 a răspuns:

Este bine ca ii arati prin fapte si nu prin vorbe, dar spune-i si ce simti. Oricum, ceva trebuie sa se schimbe.:* (in bine)