| antonia_3634 a întrebat:

In urma cu o saptamana m-am "jucat" cu prietenul meu, stand unul deasupra altuia si sarutandu-ne, frecandu-ne etc, fiind imbracati. Nu știu dacă el a ejaculat sau nu. De cateva zile am mici greturi, dar ciclul mi-a venit (avand o textura si culoare usor diferita decat de obicei) Există posibilitatea unei sarcini? Suntem amândoi virgini.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece exista toate premizele si posibilitatea ca in scurt timp sa-ti pierzi virginitatea si sa-ti incepi viata sexuala reala, ar fi util sa te informezi in mod concret si corect, fiindca se pare ca iti lipseste informatia corecta si strict necesara cea care trebuie sa fie stiuta neaparat si anume : Orice fata/femeie dar nu doar ea ci si baiatul/barbatul, ar trebui sa cunoasca mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea trebuie stiut neaparat ca pentru a se forma o sarcina in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia trebuie sa fie obligatoriu in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa intre, ajunga, obligatoriu IN VAGINUL EI (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si de acolo in trompele uterine pentru a fecunda ovulul (in cazul in care aceasta exista). In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata; IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA in mod obligatoriu in momentul producerii sexului si trebuie in mod OBLIGATORIU SA PATRUNDA SPERMA IN VAGIN. In urma jocului vostru sexual produs in acele zile aparitia unei sarcini este IMPOSIBILA deci acele greturi mai aparte se produc doar din cauza unor starii de stres provocate de teama, frica, groaza de o ipotetica sarcina. Totul se produce doar in subconstient. In nici un caz nu poate fi vorba de a putea exista o sarcina fapt confirmat si de pornirea menstruatiei. Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doamne feterst ce intrebarelaughing Normal că nu, ăla a ejaculat in pantalonii lui, deci nu avea cum sa ajungă sperma la tine in vagin, cel mult daca avea slitul deshis la pantalon si era scoasa afara i ti sarea pe mînă pe picior sau pe ochi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Grețurile alea mici sunt simptomele ca te pregatesti de cicclu menstrual, sanatate multă, ce vîrstă ai? mersi.

| OMFGConrad a răspuns:

Mai mult ca sigur că a ejaculat!
Dar nu-ţi fă griji, nu există riscul unei sarcine, nu ÎNCĂ. -.-
Durerile pe care le ai sunt de la sarcină.
Da, încă sunteţi virgini amândoi. Virginitatea se pierde în momentul în care un penis bărbătesc pentrează vaginul.
Apropo, simptomele unei sarcine apar după mimim două săptămâni.

| antoniaidk a răspuns:

Nu! si eu am facu acelasi lucur cu foatu dar el a ejaculat in panatlonii lui, dar nu si in vaginul meuwinking DAR A EJACULAT IN PANTALONII LUI NU SI IN VAGINUL MEU! MI-A INTARZIAT CICLUL DAR NU, nu am ramas gravida!

| annonim677 a răspuns (pentru antoniaidk):

Ti-o trage bine "Foatu"?

| antoniaidk a răspuns (pentru annonim677):

Da

| annonim677 a răspuns:

Spune-i sa iti mai dea o muiita ca nu iti ies socotelile si ai si greturi.

| Axwelll a răspuns:

Stai linistita, sansele sunt de 0.1 %
Ai mici greturi ..Probabil e doar o coincidenta, practic ce spui e imposibil

| COSMIN20041705 a răspuns:

Salut,hai sa te invat cum iti trec greturile
Roaga-l pe prietenul tau sa te reguleze de 10 ori neprotejat fara haine si sa isi dea drumul in tine si o sa iti treaca greturile