| m1xa3la a întrebat:

incerc sa scriu pe scurt sa nu va plictisesc. am stat cu un baiat 2 ani il iubeam enorm. m-a inselat dar a trecut un an de cand nu mai suntem impreuna dar eu tot mai simt cv pentru el.ideea e ca ies cu un alt baiat acum de aproape 2 luni. iar din cate vad tine la mine.ideea e ca atunci cand sunt cu el gandul meu e tot la fostul ce pot face sa il uit? ma simt aiurea si stiu ca nu e corect fata de actualu. funda

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

O doamne! Urat rau din partea lui.Nu are rost sa te imbolnavesti tu.pentru ce? Daca spui ca are pe alta chiar nu are rost.fiecare cu viata lui.pe drumul lui! Pana la urma vorba ta, timpul le rezolva pe toate! Pune-ti ambitia si fi tare, puternica, si treci peste! Atunci cand iti aduci aminte de el, spune in mintea ta numele actualului tau prieten! Spune-ti in mintea ta ca pe el il iubesti! Trebuie sa fi tare, sa nu mai patesti ce ai patit!

4 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Actualul poate tine la tine, dar tu daca nu simti nimic pentru el nu ai ce sa faci! Nu ai cum sa ii dictezi inimii! Parerea mea, este sa te desparti de actualul.sa stai un timp singura. sa te gandesti.Ai stat cu acel baiat 2 ani, nu se compara cu 2 luni! Gandeste-te putin. Eu sunt cu prietenul meu impreuna de 2 ani cum erati voi si indiferent de ce mi-ar face eu tot il iubesc! In noapte asta, inainte sa dormi, gandeste-te la clipele frumoase si clipele urate petrecute impreuna si pune-le intr-o balanta! Aaa.si sti ca in noapte asta e Boboteaza, trebuie sa iti pui busuioc sub perna si visezi cu cine te vei marita! Bafta multa, eu zic sa nu renunti la fostul.chiar daca te-a inselat! orice om greseste.Are Dumnezeu grija de toate. dar mai da-i o sansa! Vorbeste cu el.

| m1xa3la explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Da dar fostul are deja pe alta si vad ca deja nu il mai intereseaza de ce a fost.iar singura am stat 1 an si degeaba.sa speram ca vorba ''timpul le rezolva p toate'' se aplica la un moment dat.actualul ma face sa ma simt bine in prezenta lui radem, ne distram, dar in unele momente imi zboara gandul.chiar nu mai stiu de capul meu. apropo am avut si o depresie din cauza lu fostul am fost internata in spital 1 saptamana dar el nici macar nu a venit la mine sa ma vada. iubesc pe cineva care nu ma iubeste

| m1xa3la explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Mersi. ai dreptate.:*

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru m1xa3la):

O doamne! Urat rau din partea lui.Nu are rost sa te imbolnavesti tu.pentru ce? Daca spui ca are pe alta chiar nu are rost.fiecare cu viata lui.pe drumul lui! Pana la urma vorba ta, timpul le rezolva pe toate! Pune-ti ambitia si fi tare, puternica, si treci peste! Atunci cand iti aduci aminte de el, spune in mintea ta numele actualului tau prieten! Spune-ti in mintea ta ca pe el il iubesti! Trebuie sa fi tare, sa nu mai patesti ce ai patit!

| DLexa a răspuns:

Vorbeste cu fostul, si vezi daca el mai simte ceva pentru tine si tuh pentru el... poate asa iti vei da seama daca merita sa te mai gandesti sau nu la el. Daca telatia tah cu actualul baiat merge bine, nu lasa trecutul sa strice o relatie poate mai constructiva decat prima. Fii cu picioarele pe pamant...succeshappy