| Euphoriathc a întrebat:

[Intrebare pentru fete.]
Este posibila dezvirginarea cu un o.b.?

6 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Nu dezvirgineaza.Ca dezvirginarea sa aiba loc trebuie sa-ti introduci in vagin un obiect de marimea unui penis in erectie. Asta ca dezvirginare din punct de vederev al intregitatii himenului. Altii spun ca o fata este virgina atata timp cat nu a avut un contact sexual. Himenul se poate rupe si altfel, nu numai prin contact sexual.

Deci, stai linistita!

| Hpzox a răspuns:

Nimeni nu are cum sa stie cum reactioneaza himenul tau de la OB-uri. Fizic te poti dezvirgina de la ele daca ai ghinion, dar acum serios, dezvirginarea implica mai mult decat un OB sau un degetel. E mai mult decat ruperea himenului, deci poti sta linistita

Dar uite un alt raspuns de la cineva care poate sa fie adevarat.
Acuma nu stiu eu nu folosesc, si am auzit ca nu este adevarat ca un o.b. nu are nici o legatura cu dezvirginarea ta.
andreeasim1 a răspuns:
Nu e adevarat! pentru ca acel ob nu are lungimea necesara pentru a ajunge la locul unde te dezvirginezi denumit himen care este un strat de pielita.NU! chiar si medicii ginecologi spunca ob-ul nu are nicio legatura cu dezvirginarea!

| Tso a răspuns (pentru Hpzox):

Himenul se afla fix la intrarea in vagin, doar ca el nu acopera in totalitatea intrarea, ci exista anumite spatii (de aici si tipurile de himen, vezi google). Deci, teoretic, chiar te poti dezvirgina cu un O.B. Doar ca dezvirginarea tine mult mai mult de moralitate, decat de prezenta himenului. Adica, de geaba ai himenul intact, daca practici perversiuni sexuale, de genul sex oral, anal si mai stiu eu pe unde. Deci, o.b-ul nu dezvirgineaza.

| Possible a răspuns:

Am avut ocazia sa facem la scoala o ora cu un specialist ginecolog,a vorbit cu fetele,chiar ne-a dat niste carti cu informatii despre o.b,ea zicea ca nu are legatura si ca himenul e foarte rezistibil,chiar si in acele reviste era remarcat faptul ca daca nu il apesi prea tare,nu e nici o problema, insa eu cunosc cazuri concrete cind fetele s-au dezvirginat asa, aici depinde si de himenul fetei, la unele e mai gros la altele mai subtire, deja cum iti e norocul.Parerea mea e sa nu-l folosesti, pina la urma nu ti-ar parea rau daca te-ar dezvirgina un o.b? imagineaza-ti cum iti vei aminte acea zi speciala peste citiva ani big grin big grin big grin

| anonimca54 a răspuns:

Desigur.Deoarece cind il introduci in vagin el rupe himenul.Ne stiind asta eu asa mam dezvirginat.Ca sa nu intelegi gresit am folosit o.b. happy

| BizZi a răspuns:

Acum de la femeie la femeie, depinde unde se afla himenul, cum am mai spus se poate alfa la intrarea in vagin la jumate sau chiar la "capatul" vaginului.