| yone20 a întrebat:

intrebarea mea este...se poate sa fiu insarcinata daca dupa ultimul contact sexual mi-a venit menstruatia mai repede cu 10 zile? sau poate sa fie ceva dereglare hormonala avand in vedere ca nu am mai avut relatii sexuale de 2 ani de cand m-am dezvirginat? mentionez ca am facut sex neprotejat.am nevoie de un sfat.multumesc

Răspuns Câştigător
| anniebox16 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia nu esti insarcinata. Este o dereglare hormonala cel mai probabil. Dar dupa 2 saptamani de la contactul sexual poti face un test de sarcina ca sa fi sigura:*

| yone20 explică (pentru anniebox16):

Multumesc...sunt mai linistita acum:*

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sigur e vorba de o dereglare hormonala

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Ori nu inteleg eu, ori nu ai explicat tu bine. Daca zici ca nu ai mai avut contact sexual de 2 ani CLAR nu ai cum sa fii insarcinata. Sarcina dureaza 9 luni. Dar daca a fost recent, si dupa sex ti-a venit ciclu cu 10 zile mai repede e posibil sa fii insarcinata. SI pe mine ma relaxeaza cand vad ca sunt pe rosu, dar sa stii ca poti fii insarcinata si asa.