| anonim_4396 a întrebat:

BUNA. IUBESC UN BARBAT CASATORIT AM FOST IMPREUNA APROAPE 10 ANI.EU PE ATUNCI NU ERAM MARITATA.INTRE TIMP M-AM MARITAT NE-AM MAI INTILNIT SI ACUM DAR DE CEVA VREME TOTUL SA SFIRSIT. INTR-O ZI MI-A DAT TEL.SI MI-A SPUS CA S-A TERMINAT FARA NICIUN MOTIV DOAR CA MI-A SPUS CA A AFLAT SOTIA DE ANUME CHESTI.NU STIU CE SA CRED DAR EU ASTEPT SA MAI IMI DEA DE VESTE. CE CREDETI CA SA INTIMPLAT. DAR PINA ACUM SOTIA NU A STIUT NIMIC? DE CE ACUM SE INTIMPLA TOTUL? S-A PLICTISIT DE MINE? VA MULTUMESC.

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

E o relatie care are ca sfarsit despartirea, ce e mai rau ce sa poate desparti mai multi fara ca apoi sa mai fie impreuna cineva, e grea viata pe care o traiesti, in minciuna, nu-i asa? E greu sa stai tot timpu in stres ca s-ar putea sa te prinda cineva, ca in cateva minute poti pierde munca de-o viata, si cred ca bietu om a obosit, daca nu cumva s-a plictisit sa se tot ascunda. Cand erai necasatorita era altceva probabil aveai si unde sa va duceti, nu trebuia sa aiba si stresu tau ca ai putea fi prinsa, e destul de greu si acest sport nu cred ca se poate practica pe o perioada mare de timp. Asa ca multumeste frumos ca s-a terminat asa si vezi-ti de viata ta, fa un copil cu sotu tau si uita-l pe acel om, care a avut o jucarie de care s-a plictisit, nu-ti face griji o sa isi gaseasca alta jucarie, probabil nu mai era asa palpitant. Nu ai deatailat legatura si nu ai spus ca te-a iubit si el, sper sa revii cu picioarele pe pamant

23 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

BUNA, parerea mea este ca ori la descoperit sotia lui intr-un fel, ori are alta relatie cu alta femeie in afara sotiei si in amintirea vremurilor bune nu a ezitat sa se vada si cu tine si acum a zis gata, oripur si simplu s-a plictisit si incearca sa-si ia rolul de sot in serios.Bafta.

assiris
| assiris a răspuns:

Deci sa inteleg ca in timp ce el era casatorit tu ai fost 10 ani amanta lui. Apoi te-ai casatorit si ai continuat si sa fii amanta lui. Dar de ceva vreme relatia s-a racit fara motiv. Oare era corect ce faceati amindoi? El isi insela sotia (daca tu erai in locul ei?) si tu iti inselai sotul (daca el era in locul lui?). Cu alte cuvinte ai cam primit ceea ce ai meritat si fii fericita ca ai primit doar atit, putea fi mai rau. Dumnezeu nu bate cu parul.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu te pot intelege. De ce te-ai maritat daca nu-ti iubesti sotul. Daca il iubesti de ce il inseli? Cat despre problema cu barbatul pe care il iubesti (se pare) - dupa un timp se afla totul de ce crezi ca sotia lui nu putea afla. Nu este ceva ce poate fi ascuns la nesfarsit. Oricum daca nu-i adevarat si omul s-a plictisit sau s-a decis ca nu vrea sa fie "casatorit" cu doua femei, caci intalnirile voastre pe o durata atat de lunga de timp deja aduce mai mult a casnicie nu a adulter... Sau nu mai face fata la doua... sau pur si simplu a aparut una noua. Problema ta ar trebui sa fie sa nu afle si sotul tau de la sotia lui...

Bula
| Bula a răspuns:

Cheama-l la o intalnire, sunandu-l de pe un nr de tel necunoscut de el, pe care n-o are memorat in tel.
Daca ridica alta persoana, gaseste un pretext plauzibil sa revii sau sa te suna pe noul numar.
Daca tine la tine, va veni la intalnire.
Daca refuza-nu mai are rost sa insisti, chiar s-a terminat. In acest caz ramai cu amintirea frumoasa a celor 10 ani petrecute impreuna, ani de care el vrea sa uite.

| borsec a răspuns:

Sincer eu nu inteleg de ce tu te-ai mai casatorit? cand stiai foarte bine ca tu iubesti pe altcineva
Stii era o zicala: "Roata si patrata se intoarce"...

| nicky a răspuns:

Parerea mea e ca asa e cel mai bine, pe langa faptul ca e un pacat foarte mare ceea ce faceti voi amandoi fiind casatoriti daca s-ar afla in primul rand ar avea de suferit f mult cei de langa voi. Daca ai afla ca sotul tau are o poveste de dragoste cu cineva de 10 ani exact cum ai tu, cum ai reactiona? Intotdeauna ar trebui sa ne punem si in situatia celuilalt cum e si zicala "ce tie nu-ti place, altuia nu face". Oricum e viata ta si faci ce vrei pana la urma fiecare raspundem de faptele noastre.

| mariazet45 a răspuns:

ACEASTA FEMEIE A PUS O INTREBARE NU A DAT O DECLARATIE IN FATA JUDECATORULUI SI NU CRED CA TREBUIE JUDECATA. VRETI SA O PUNETI LA ZID? AR PUTEA AVEA SI ALTADATA PROBLEMESI NU VA MAI CERE SFATU NIMANUI SI CINE STIE CE SE POATE INTAMPLA.

cristian
| cristian a răspuns:

He he he a trecut vremea dragostei, astazi se merge doar pe interese.Pa cuvant.

| cornelia_7230 a răspuns:

Dupa un anumit timp, mai ales ca au trecut 10 ani de cind va cunoasteti, orice relatie se plafoneaza. Sint aproape sigura ca amantul tau a ajuns la acest prag. Mai ales ca exista permanent piedica relatiilor stabile, pe care le aveti fiecare. Ce nu inteleg eu este faptul ca desi spui ca-l iubeai pe el, totusi te-ai casatorit intre timp. Ca el era casatorit, acesta era deja un lucru infaptuit anterior. Faptul ca ti-ai creat si tu un camin inseamna ca stiai bine ca nu te asteptai sa renunte la sotie pentru a se casatori cu tine. Astfel incit, desi imi dau seama de durerea pe care o resimti pentru ca ai pierdut pe cineva care, acolo undeva, se gindea si la tine din cind in cind si la care puteai apela, probabil, uneori pentru un sfat, o vorba buna, sau orice altceva, trebuie sa-i respecti dorinta. Incearca sa-i propui sa ramineti doar prieteni, avind in vedere perioada lunga de cind va cunoasteti, pentru a-ti aduce linistea in suflet stiind ca poti gasi in el un sfetnic bun, sau tot ce presupune o prietenie. Nu-l agresa, sub nici o forma, daca vrei sa-l mai vezi sau auzi, cu nici o vorba referitoare la relatia pe care ati avut-o pina de curind. Concentreaza-te pe relatia stabila pe care o ai si pe prietenii tai cu care poti sa iesi mai des sau sa te vizitezi. Incearca sa te canalizezi pe diverse preocupari care sa te distraga de la gindul obsesiv catre El.
Sa aud de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

123456789 : eu cred ca a gasit pe a 3-a :-(

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta pe altcineva. aiurea, de ce iubeai un barbat insurat? daca il iubeai de ce te-ai maritat, el de ce raspunde asa sentimentelor tale, de fapt de ce nu raspundea? incearca sa mergi pe acelasi drum cu barbatul careia i-ai devenit nevasta, daca nu se poate cautam alta solutii, sa speri si sa ai incredere in puterile tale. nashu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pot sa cred ca intrebi senina asa ceva! cum ai putut sa traiesti duplicitar atatia ani? cum te-ai putut casatori stiind ca ai un amant? cum ai intrat in biserica cu sotul tau? cum nu ti-a pasat ca sotia lui e si ea femeie si poate sufera? cum crezi ca te simti cand esti inselat? ce ai gandi despre o femeie care iti ia sotul? ce ai face in aceasta situatie? cred ca astea sint intrebarile pe care trebuia sa ti le pui tie insati si apoi sa ni le pui noua...asa puteai verifica daca ti-ai raspuns corect. viata nu iarta, vei trai si tu amaraciunea inselaciunii, durerea pierderii increderii, a sotului, a...sufletului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vei fi mereu pe locul doi! Crezi ca este placut?
Iti spun eu ca nu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! te inteleg foarte bine, sa nu te simti vinovata cateodata nu e asa de usor sa iti controlezi sentimentele. Fara sa vrei te ndragostesti de cineva de care nu ar trebui. Si eu sunt o femeie casatorita, si mie imi place de cineva, nu am avut nimic cu aceasta persona. Nu credeam vreodata ca se va intampla sa ma indragostesc. Si el este casatorit, mi-a dat de inteles ca ai place de mine dar nu a avut curajul sa se faca inainte, Asa cum si eu nu am avut curajul sa ma desfasor. L-am vazut intr-o zi sincer iti spun am crezut ca imi iese inima din piept. el a fost instructorul unde am facut eu scoala de soferi.chiar am sa merg la un psiholog sa-mi dea aceasta explicatie ca sa ma inteleg mai bine pe mine insumi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice barbat tot cu sotia lui tine orice ar fi.Sotia lui este si sufletul pentru el.Ca daca nu o placea nu realiza o familie cu ea.Si nu poate sa distruga aceasta casnicie pentru alta.parerea mea sa nu mai astepti nici un semn de la el mai ales daca tu este tanara.gandeste pozitiv:sunt atatea baieti de ce tocmai la el te-ai oprit? este adevarat ca poate ai tinut la el dar chiar nu se merita.Asa ca mai bine este sa iti vezi de casnicia ta si sa lasi alte familii in pace pentru ca nimeni nu va renunta la familia lui pentru altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu suporta gandul ca te imparte cu un alt barbat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te inteleg perfrect

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

vrei sa fii pretena mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! stiu in ce situatie esti, stiu ca iti este greu, si eu iubesc un barbat insurat, am incercat de mii de orii sa ne despartim dar nu am putut.ne iubim foarte mult sotia lui ne-a aflat dar nu are ce face, el are o fetita si stiu ca i-ar fi greu sa se desparta de fam.tot timpul e langa mine si stiu ca si el ma iubeste, eu nu as renunta vtreodata la el.fi tare sa poti trece peste asta, probabil ca nu te mai iubeste sau poate are pe altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai grija ca nu se stie ce mai te poate astepta...

| Emil _8512 a răspuns:

Holograf are o melodie cu un titlu bun : Vine o vreme...

| Emil _8512 a răspuns:

VINE O ZI : holograf; ce vei regreta ca ai inselat sau ca ai fost parasita, abandonata de fapt? vrei sa fi sincera cu tine si sa ne zici ce esti de fapt victima sau calau? ce reactie ai fi avut daca aflai ca sotul tau era de 10 ani sau mai puti timp cu altcineva? erai la DIVORT sau organizai o petrecere? VINE O ZIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII...

| LadyInPink20 a răspuns:

Asa sunt curvele! happy