| AureliaBEST a întrebat:

Iubitul meu s-a bagat itr-o afacera murdara nu spun si este implicat in datorii f mari este urmarit si nu imi spune nimic evita tot nu mai este cum era drgastos nu mai vorbim ziz de zi, nu ne mai vedem mereu ci f rar la 2 saptamani, nu mai ma alinta cum facea in pat ma ia direct si pleca repede ca are treaba, o zi imi vorbeste frumos apoi dupa 2 zile f urat, a slabit f rau din luna mai de cand s-a dus tot intre noi a slabit de la 105kg acum are 77kg si il tot rog sa fie cum eram sa-si revina si nu vrea ca nu are de ce ca mai bine sa moara si anul asta nu am mers nicaieri la mare munte la mine nu mai sta noptile. El ma suna dar degeaba daca nu mai este cum eram ca acum 10 ani pana in luna mai.Tot imi zice ca imi va spune ce sa imtamplat de ce probleme urate are si e urmarit de cine nu stiu poate de camatari, politie dar daca era de politie il gasea nu stiu si tot il banui ca are pe alta si el clar mi-a zis ca nu are pe nimeni si imi tot zice sa-mi dea mie Dumnezeu problemele lui grave in ce a intret daca nu l cred.DAR DE CATE ori imi zice ca imi spune tot evita si pleca repede de la mine ca are treaba.Nu stiu ce sa mai cred dar la cat a slbit si ca a luat-o razna nu mai ma impac deloc cu el o tine pe a lui nu stiu cred ca are probleme. Voi ce ziceci?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil are probleme serioase, dar tu ar trebui sa stii daca omul langa care esti ar putea sa aiba vreo relatie cu camatarii sau sa faca ceva pentru acre l-ar cauta politia. Eu ma gandesc ca n-ai sta langa un om care ar intra in asemenea probleme si sa trebuie sa cauti altundeva problemele lui (familie, probleme psihice)

| Gstefan a răspuns:

Poate are vreo problema grava de sanatate si din cauza asta a slabit, si nu vrea sa afli si tu.
Poate sunt camatari, acolo problema e groasa daca baieti se plictisesc de asteptat dupa bani.

| drhotzu a răspuns:

Cineva o sa mearga la o excursie in curul gol la padure... asta este cand te joci cu focul te arde!

| CryChristiAN a răspuns:

Daca e vorba de camatari apeleaza la politie.
Daca e vorba de altceva apeleaza la 1 psiholog sau psiho-pedagog. El te va ajuta si iti va spune ce probleme aveti.
Este trist ca o familie sa aiba o viata grea, dar asta este. Sunt sigur ca puteti trece peste. Va urez multa bafta.

| CryChristiAN a răspuns:

De ce nu va duceti si la o biserica sa va rezolvati problemele?:d. Biserica este Casa Domnului si este deschis pentru oricine. Ai grija ca prietenul tau sa nu fie stresat sau si mai rau schizofrenic. Astfel de probleme pot duce spre sinucidere Doamne fereste. Ai face bine sa iei masuri.

| kynet a răspuns:

Omg a slabit de la 105 kg la 77? vrem si noi reteta straight face... si plus de asta. mii se pare chiar un lucru bun ca a slabit.105 kg nu reprezinta o masa de greutate ideala

| stpu a răspuns (pentru kynet):

Incearca vreo 2-3 luni cocaina si heroina, si zi-mi cat ai slabit...