| Alexaazaa a întrebat:

Iubitul meu s-a despartit dupa o relatie de doi ani. La inceput am crezut ca e o despartire fara motiv, dar dupa doar doua zile observ la pozele lui adoruri si comentari de la o fata ( nu se mai intamplase pana atunci), tot in ziua respectiva m-a sunat si m-a intrebat daca il mai iubesc, dar am evitat sa-i raspund. Nu stiu ce sa mai cred, a aruncat o relatie de doi ani, in care i am iertat tot, pentru o noua iubire. Eu inca il mai iubesc si as vrea sa-l caut. Voi ce sfaturi imi puteti da?

Răspuns Câştigător
| leapșa a răspuns:

Sa-l bagi unde ti-e lumea mai draga.
Mi se pare ipocrit faptul ca te-a sunat, plin de el, ca sa ii confirmi tu iubirea ta pentru el.
Da-l incolo. Lasa-l cu aia. Daca prinzi putin respect pentru tine si-i arati ca nu-ti pasa (ignorandu-i apelurile si alte incercari de a te contacta), il va pune nitel pe ganduri.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa-l lasi, te-a calcat efectiv in picioare daca te-a lasat asa.

| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea ca deocamdata sa nu fie totul pierdut si cum se spune dus pe apa... ''sambetei''. Incearca sa te intalnesti cu el face2face pentru a putea intretine o discutie care sa fie purtata in mod civilizat si cat se poate de...''barbateste''. Succes!

| SG1995 a răspuns:

Dear, el iubeste pe altcineva, deci nu cred ca conteaza iubirea ta pentru el.

| Alexaazaa explică (pentru SG1995):

In doua saptamani sa iubesti pe altcineva?!

| SG1995 a răspuns (pentru Alexaazaa):

S-a indragostit, se mai intampla.

| BogdanBz a răspuns:

Iti recomand sa il lasi in pace. Ignora-l o perioada si daca te iubeste cu adevarat atunci iti va arata si vei simti asta.

| AndreeaAndreeoff a răspuns:

Buna, si eu am o relatie de 8 luni, in care iubitul meu si-a cam luat nasul la purtare si a inceput sa isi piarda din respect fata de inainte. Sfatul meu pentru tine este sa te comporti total indiferent cu el, sa te faci ca nu iti pasa. E un misogin, scuza-ma. Mai bine ii dovedesti ca esti mai buna ca el, nu face si tu ca el, nu il face gelos, arata-i ca tu esti tot ceea ce el nu este, fii cu capul pe umeri, ridica-te frumos din aceea " mocirla" numita relatie. Fii demna, nu te injosi, fii tu, fii femeie desteapta. Se va intoarce in gennunchi.
Si iubitul meu in trecut a mai flirtat cu unele pe Facebook, vedeam comentarii in timp ce era despartiti, dar il tratam cu indiferenta si tot el se intorcea, chiar se ruga de mine. Ai grija de tine si ai grija ce faci! Pupici scumpo, fii independenta.