| adrian0123 a întrebat:

Buna la toata lumea.In primul rand am 16 ani si 5 luni, prietena mea are 16 ani si 7 luni. Ne cunoastem de un an si jumatate.Prieteni cei mai buni, pana acum 2 luni de cand suntem impreuna. E foarte frumoasa relatia noastra, avand in vedere ca am trecut prin foarte multe pentru am fii impreuna. Mereu exista persoane rele care se baga in relatia noatra, desi pe noi ne fac sa ne apropiem si mai mult unul de altul. Asta este punctul nostru forte! o iubesc foarte mult, enorm love struck e singura fata pe care am prezentat-o familiei, ai mei sunt foarte incantati de fata care ne-a trecut pragul casei. Si ea m-a prezentat parintilor ei, sunt niste oameni extraordinari din toate punctele de vedere happy Cum ar trebui sa ii spun ca as vrea sa fac dragoste cu ea, specific nu imi doresc doar un simplu sex de care multi au parte, vreau sa facem dragoste, sa fie totul frumos. Cum sa ii spun aceste lucruri? sincer imi este teama de un raspuns negativ din partea ei. Mereu cand sunt cu ea intr-un loc intim ( la mine acasa, la ea) mereu ma face sa ma simt excelent. Stie sa ma excite foarte mult si reuseste sa faca orice vrea cu mine. E extraordinara din punctul asta de vederelove struck Ne atingem, ne sarutam pana la un moment, se opreste exact cand totul devine mai interesant. Stie ca ma face sa fiu in extaz de fericire si stie ca sunt maxim de excitat. Treaba e ca nu stiu cum sa ii spun ceea ce vreau. Daca ar decurge totul de la sine si nu s-ar oprii exact atunci, nu ar mai fii atat de greu. O iubesc foarte mult si tin la ea enorm, nu vreau sa isi faca pareri urate despre mine

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca o iubesti asa cum zici, trebuie sa astepti pana implineste macar 17 ani si jumatate. Aceasta este varsta minima de la care o fata isi poate incepe viata sexuala fara sa aiba risc crescut de cancer de col. Daca va incepeti mai repede viata sexuala, practic ii nenorocesti sanatatea si compromiti viitorul fiindca toata viata va trai sub amenintarea cancerului de col, va fi dependenta de ginecolog si obligata sa faca investigatii dureroase. Spui ca o iubesti si totusi vrei sa o expui acestor lucruri. Nu inteleg asta in ruptul capului. Totusi, mai gandeste-te si daca partea buna invinge, nici nu aduci vorba despre sex pana la varsta ei de 17 ani si jumatate. De-abia dupa aceea puteti incepe sa discutati despre asta. Este si raspunderea ta sa nu o expui pe ea riscurilor inutile.

| secret_2599 a răspuns:

Adrian, tin minte exact ca am fost in aceeasi situatie ca tine acum mult timp. Cand eram de varsta ta mi s-a intamplat acelasi lucru, fata de atunci era si virgina. Tineam la ea dar au trecut vreo 6 luni si chiar nu stiam cum sa ii spun asta. O forma de comunicare de exprimare ar fi."Iubita, mami(sau cum o alinti tu) uite eu maine sunt singur acasa si ma gandeam sa pregatesc o seara sau o cine romantica pentru noi doi. Poate e timpul sa facem pasul urmator asta in cazul in care si tu esti de acord cu mine." asta e un fel de "cerere" draguta, simpatica ca pentru cineva la care tii.

| graffman a răspuns:

Eu zic sa nu te chinui cu explicatiile pentru ca explicatiile pun intrebari si dupa s-ar putea sa va certati.Incearca sa o infiebanti si tuh si te asigur ca daca faci asta indeajuns de bine nu ai nevoie sa pui intrebari. Daca vrei eu am o carte care te invata cum sa faci treaba perfect da-mi un PM.

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Pai draga adrian...eu zic sa vorbesti cu ea si sa-i spui ce vrei de la ia in acel moment si s-o intrebi daca e pregatita de asa ceva si daca vrea acest lucru ...successshappy