| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti! am si eu nevoie de un sfat.Deci,sa incep cu inceputul :d am avut o relatie cu un baiat de aproximativ 2 ani.straight face amandoi eram virgini si pana la urma am facut-o happy. Acuma totul s-a terminat, din cauza lui dar si din cauza mea. El si-a facut alta prietena si eu la fel. [noi ne-am despartit prin ianuarie, iar in martie fiecare avea deja pe altcineva.] zilele trecute l-am cautat vrand sa vad ce mai face.stiam ca are prietena dar imi era indiferent, l-am cautat doar asa.ca amici, nu ca as fi dorit altceva. am vorbit putin cu el, iar dupa aceea a inceput sa-mi vorbeasca urat, sa ameninte, ca o sa se razbune si nu stiu ce, si mia mai spus sa-l uit, sa ma prefac ca nu il cunosc.la un moment dat s-a bagat in seama si prietena lui spunandu-mi sa-l las in pace si ea la randu-l ei.folosind un limbaj jegosoh go on, crezand ca o sa ma afecteze cu cevalaughing. In fine. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Eu am de gand sa nu-l mai bag in seama pe baiatul asta. As fi vrut sa ramanem amici, macar pentru ce a fost intre noi in trecut, ca am tinut mult unul la celalalt.nu as fi vrut sa se ajunga aici. dar. daca Dumnezeu a vrut asa, poate e mai bine:d.astept parerile/sfaturile voastre :p

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca abia acum realizezi ce om ai avut langa tine.Nu a fost cea mai buna alegere,dar depinde cat de mult i-ai gresit si tu de nu vrea sa mai auda de tine deloc...

Lasa-l in pace si respecta-i noua relatie. Unii oamenii nu pot accepta ideea de prietenie dupa iubire si e si normal, atata timp cat e alegerea lor.

Nu conteaza cine e primul, conteaza cine e ultimul!

| Adorable a răspuns:

Buna, Bianca!
Pai, cam acestea sunt consecintele. Ai riscat foarte mult facand acest pas. Se pare ca prietena lui il tine sub papuc, iar daca ea vorbeste ca la piata, aceasta ii este educatia si numai asta are in cap. Problema ei, foarte urat pentru o fata! Fostul tau prieten a fost copil datorita faptului ca te-a parasit, insa isi va deschide ochii candva si va realiza ceea ce a facut.
Daca el nu doreste sa fiti prieteni, lasa-l in pace ( Sa mai creasca putin psihic ).

| shtephie a răspuns:

Nu mai ai ce discuta cu asemenea baiat, draga mea. Este un prost!

| Marya_7001 a răspuns:

Din moment ce a reactonat asa, intr-un fel s-a atacatlaughing. adica inca are sentimente pentru tine. daca tu numai simti nimic pentru el eu zic sa il lasi in pace.cu prietena luihappy

| Darius_6848 a răspuns:

Parerea mea e ca ti.ai pierdut timpul cu un tampit. daca a fost ceva frumos intre voi in trecut trebuia sa te respecte si acum. de ex eu ma inteleg cu fostele mai bine decat atunci cand eram impreuna. le respect si ma respecta. sfatul meu e sa nu il mai bai in seama si sa uiti complet de el. o sa vezi ca o sa se intample sa te caute el o data si o data. iar atunci explica-i u cum sta treaba. sa se simte si el cum te.ai simtit si u.

| viorelos a răspuns:

ai facut bine dar sa folosit de tine
si cat despre el daca sia pierdut virginitatea cu o fata virgina at e panarama
MVP

| ραтяίcία a răspuns:

Eu zic ca e mai bine sa'l lasi in pace.straight facepoate crede ca mai vrei ceva de la el, sau poate ii pui in pericol relatia actuala...may bine va vedeti fiecare de viata luiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faza e ca.eu am vrut sa ne despartim, ca el nu a recunoscut niciodata ceea ce facea, si nu mai puteam continua.am gresit si eu fata de el, dar el zicea ca tine la mine.dar din cate vad acum, m-am inselat mereu in privinta lui. daca m-ar fi iubit cum a spus-o el acum nu s-ar comporta asa. xqm.mersi la toti :*:*

| carmen333 a răspuns:

Deci ar trebui sa il aduci pe noul tau prieten in fata lui si sa faceti ce a facut si el happy big grin dar nu uita.sa nu te cobori la nivelul asteptarilor in plus mai bine pentru voi nu va potriveati rolling on the floor