| Cynthia13 a întrebat:

Buna la toti! Chiar am nevoie de o parere deoarece nu stiu ce sa mai fac.Trebuie sa aleg intre 2 baieti.Nu-mi vine sa cred ca am ajuns intr-o asemenea situatie.Il voi numi pe primul intalnit D si pe al 2-lea M.
Pe D l-am intalnit intr-o tabara si la sfarsitul acesteia mi-a placut mult de el asa ca am tinut de atunci legatura(fiind in orase diferite) de vara trecuta pana la acest moment. Dupa un an de negare, am realizat ca il iubesc.Este o persoana dificila,refuza sa mai creada in Dumnezeu, dar stiu ca are o inima mare, chiar daca refuza sa arate asta.A trecut prin multe si a ajuns sa urasca oamenii in general pentru prostia lor.Chiar daca am avut noi supararile noastre, am vorbit mereu si asteptam sa vina in orasul meu pentru facultate(e cu 2 ani mai mare ca mine). Poate fi o pacoste cateodata si ma mai enerveaza,dar mi-a zis ca nu o face intentionat,ci doar glumeste. Poate nu-mi arata zilnic ce simte,dar o face in felul lui:imi mai da melodii, imi mai spune cateodata ca ii este dor de mine, iar de ziua mea mi-a spus ca ma iubeste.Este amuzant,inteligent si harnic,dar refuza sa mai creada in Dumnezeu,considerandu-se ateu.

In timp ce asteptam sa vina, am iesit odata afara cu un prieten si l-a sfarsit, m-a sarutat(chiar nu ma asteptam la asta.).El fiind M.Este o persoana intelegatoare, iubitoare si este in acelasi liceu ca mine, dar cu un an mai mare.Imi spune in fiecare zi cat de mult tine la mine, imi arata asta si stie ca eu il asteptam pe D., iar acum trebuie sa ma decid.

Pe cine sa aleg? Asta ma intreb.Stiu ca este alegerea mea, dar am nevoie de o parere.Asteptam ca D. sa vina in iulie dupa BAC definitiv in orasul meu si sa vad ce simt.Dar astfel il ranesc pe M. care desi intelege ca trebuie sa fac o alegere,ii este si lui greu,stiind ca poate sa ma piarda.
Sa-l astept pe D. si sa vad ce simt? Dar exista totusi posibilitatea ca M. sa nu mai suporte asteptarea, el nedorind sa fie o roata de rezerva.Da, stiu.Este vina mea, dar am ajuns in aceasta situatie.Amandoi sunt niste persoane minunate.Stiu ca M ar fi o alegere buna, inteleapta, dar nu ma lasa inima sa renunt asa usor la D. dupa un an.Cu M.nu vorbesc de asa mult timp,dar e serios.

Nu prea vreau sa aleg acum,inainte sa vina D. deoarece dupa o sa regret ca n-am avut ocazia sa inteleg ce simt in realitate pentru el...dar M. o sa se sature si el,iar daca eu pentru D cand vine nu simt ceea ce cred, s-ar putea sa pierd o persoana asa buna ca M.

Un mic sfat, va rog.Ma simt ca naiba stiind ce fac.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alinush21 a răspuns:

Alege cu inima lasa-te purtata de val, alege ce crezi tu ca e mai bine pentru tine, dar ai grija sa faci o alegere buna

3 răspunsuri:
| sensualus a răspuns:

E simplu vezi intai ce faci cu D. si M poate urma. faza e ca ei se cunosc, nu?

| Cristiann25 a răspuns:

E simplu? Nu e simplu deloc pentru ca acest baiat M nu o sa astepte la nesfarsit.Acel baiat D poate o sa se razgandeasca in ultimul moment si o sa mearga in alt oras.Nu te mai juca asa cu baietii ca nu e frumos.Eu zic sa-l alegi pe M daca simti ca e un baiat care sa te merite! Stii aia "cand alergi dupa doi iepuri nu prinzi nici unul" asa ca alege! Dupa o sa ne scrii ca D nu mai vine la facultate acolo, ca si-a gasit pe alta etc.Cel mai bine alege-l pe M!(si nu, nu sunt pus de M ca sa te conving sa-l alegi pe el.Glumesc normal!). Succes, te pup!

| Zenithf a răspuns:

Ai zis ca il iubesti pe D. Si din ce ai zis, lasi sa se inteleaga ca esti si credincioasa. Pai, astea doua nu se "prea pupa" cu dilema in care te afli.
Si, al doilea lucru, tipul asta M, daca stia situatia ta si s-a bagat, ce caracter are?