| ImiBatJocDeSolo a întrebat:

Buna la toti! sunt Baiat am 14 ani la fel si prietena mea!
suntem amandoi virgini si am vrea sa intretinem prima noastra relatie sexuala ...va rugam ajutatine cu un sfat adica nu stiutim exact cum s-o facem. dar suntem pregatiti! va multumim

Răspuns Câştigător
| smile a răspuns:

Parerea mea este ca mai trebuie sa asteptati putin.In afara de asta trebuie sa fiti informatii despre acest subiesct.Ganditi-va intai la riscuri si consecinte.Intleg ca va iuviti enorm si ca vreti sa intretineti prima relatie sexuala insa informati-va. Daca aveti de gand sa o faceti nu uitati dde prezervativ. SPER CA VAM AJUTAT.SUCCES.fundita?happy

12 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Va iubiti, insa iubirea deseori trece! La 14 ani e destul de devreme! Mai asteptati, daca o iubesti pe prietena ta. te-ai gindi la ea. pn ca la 14 nu ar fi bine. se disruge psihic... vb cu ea. si luati o decizie. referitotr la asteptare. in acest timp. va ve-ti informa destul de bine. si ve-ti fi mai siguri pe voi. nu va mai fi necesar sa postati aici la TPU. Succese mari! Nu va grabiti.Macar 16 ani sa aveti. paaa...

| lextim a răspuns:

De ce se mai cheama TPU? ar trebuie sa se cheme TPS - toti pentru sexstraight face

Răspuns utilizator avertizat
| caprioara a răspuns:

Parerea mea e ca daca nu stiti cum s-o faceti, atunci nu sunteti pregatiti. Prima experienta sexuala, este destul de importanta, trebuie sa stii destule despre protectie, despre o eventuala boala cu transmitere sexuala, si multe altele... dar totusi eu zic ca aveti numai 14 ani, nu aveti de ce sa va grabiti. Atunci, poate peste 3-4 ani o sa ganditi altfel, ve-ti stii mult mai multe, atat tu cat si prietena ta, iar odata ce te simti pregatit din toate punctele de vedere, atat fizic cat si psihic, si esti indragostit de persoana respectiva, lucrurile vin toate de la sine; in sensul ca nu exista o regula\baza dupa cum sa faci sex...
Bafta si sper ca te-am ajutat

| andreutz99 a răspuns:

Sfatul meu este:

1-Esti prea tanar si u si ea!
2-Cum sa nu stiti cum s-o incepeti uitate la filmele pentru adulti si ai sa vezi laughing
3-Ai grija nu te speria va durea prima oara dar nu te speria e durere suportabila

Bafta Amandurora! Funda?

| Saori a răspuns:

Oameni buni. voi sunteti normali?straight face au 14 anistraight face. la varsta asta unii nici macar nu s-au sarutat inca si voi vreti sa va culcati?straight face apai la 18 ani ce o sa mai faceti? da' la 19? da' la 20? copii? rolling eyes. aveti timp. nu trebuie sa va grabitiwinking

| AlecsandraG a răspuns:

Daca vrei un sfat prietenesc:nu o face.Esti un copil inca, mai trebuie sa te maturizezi ca sa iei o decizie asa de importanta.Sexul(dragostea) nu e numai"uta-uta" implica si multe riscuri si multa responsabilitate.Nu lua acum o decizie pe care e posibil sa o regreti mai tarziu.

| nikoo95 a răspuns:

Pai daca sunteti pregatiti si va iubiti faceti pasul asta... dar nu uitati ca e riscant sa fiti aman2 virgini si sa faceti fara prezervativ. da nah acum e decizia voastra.eu in locul vostru as mai astepta putin dc va grabiti? si eu am 15 ani si prietenul meu trebuie sa faca 16 ani si tot asa de acum 1 an era vb sa ne culcam dar e problema ca daca ma`r lasa as suferi prea mult am asteptat si inca astept momentul ptk daca ne despartim si o sa o fac cu el aproi voi gasi pers potrivita si nu voi mai fi virgina ar fi naspa acu na e dcizia fetei mai mult ca la tine nu conteaza daca esti sau nu virgin. dar pentru prima data ar trebui sa ai putina experienta cu fetelewinking

| ImiBatJocDeSolo explică:

In plus noi ne iubim enorm

| ImiBatJocDeSolo explică:

Goguleana deci omule stii ca noi suntem de 1 an jumate impreuna? deci ne iubim enorm nu am renunta unul la altul si tu ma intrebi dc i-am dat o floare? eu i-am dat mai multe si m-am plimbat de multe ori cu ea straight face eu am apelat la voi doar sa imi explicati cum s-o facem nu ca sa sariti impotriva varstei noastre suntem destui de maturi

| ImiBatJocDeSolo explică:

Dar mane nu e pentru ca vreau eu e pentru ea vrea eu pot ashtepta o veshnicie dar ea vrea s-o faca!