| fetitzabunasinebuna a întrebat:

Buna lume, revin cu o alta problema.
Sunt impreuna cu un tip Cosmin.
El e genu` mai ..rece, si eu mereu cred cu mine.
Astazi a fost foarte diferit fata de ieri. azi a fost cu adevarat rece.
L-am intrebat ce are. daca am facut eu ceva. si a zis ca nu.
Cineva pe ask l-a intrebat daca ii place de cineva si a zis " nici eu nu mai stiu :* "
Si dupa asta l-am intrebat si eu " esti cu cineva "?
Si a raspuns " m-ai suparat ". ma rog si-a dat seama cine sunt si a zis ca e foarte suparat pe mine, ca nu am de ce sa ma indoiesc de el.
De ceva vreme o tine asa. mai exact de vreo ora.
Nu stiu ce sa fac, vorbeste ca din cur, scuze de expresie.
CE SA FAC, tin la elwinking
De ieri suntem impreuna.
Nu vreau sa il pierd.
Ajutati-ma :3

Răspuns Câştigător
| unknøwn a răspuns:

Te referi la sex.
Păi toată lumea vrea sex, toţi bărbaţii.
Nu există bărbat care să nu vrea sex într-o relaţie.
Dacă găseşti un bărbat care nu vrea sex într-o relaţie, ar trebui să-ţi pui multe semne de întrebare.
Nu ai o viaţă de rahat. E doar un eşec nesemnificativ prin care trece toată lumea la un moment dat.
Şi nu, nu ai crezut în cine nu trebuia.
Mai degrabă ţi-ai făcut aşteptări aiurea.

17 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Fara suparare... sunteti impreuna de ieri si deja ii spui te iubesc? Serios? raised eyebrows

| fetitzabunasinebuna explică (pentru Ririru):

Oficial suntem impreuna de ieri, dar ne placem de mai demultwinking

| mona a răspuns:

Baiatul inca nu stie ce vrea, lasa-l sa isi,, revina,,

| MiruD a răspuns:

Eu zic ca are pe alta. Asa cred eu. Si crezi ca se merita sa iubesti tu pentru amandoi? nu cred. Pentru ca, din cate am inteles, el nu prea tine la tine. Si nu are rost sa stai intro relatie unde numai unul iubeste. Incearca sa il uiti, chiar daca te doare!

| fetitzabunasinebuna explică (pentru MiruD):

Ieri ne-am combinat.
Nu are pe alta, de cand il stiu el asa e. e mai rece.
Dar acolo undeva. in inima lui tine la mine doar ca e. genu` ala care nu naga primul` in seama, nu spune " te iubesc " primul`.
E orgolios!

| MiruD a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Aaa...Asa trebuia sa zici de la inceput! big grin Pai atunci se schimba treaba. Da. E orgolios. Si al meu iubit e un pic orgolios, dar l-am potolit eu!
Ia zi-i "imi place de tine" sau "te iubesc" si vezi ce zice! Nu ar fi o mare problema asta, pentru ca la urma urmei conteaza ca te iubeste, nu? Nu mai are rost ca zice primul, sau al doilea.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru MiruD):

Am zis si a zis : dua :3?
Eu i-am zis : da :( si el cica " Awwwwwwwww :* ".
Nu imi zice inapoi ca si el ma iubeste.

| MiruD a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

laughing. Sunt 2 variante. Ori e timid, prea timid ca sa pronunte cuvintele, ori nu simte nimic pentru tine si nu vrea sa iti zica. Acum nu stiu cat de bine il cunosti tu.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru MiruD):

Timid :O. nu rolling on the floor))
De simtit ..simte. cel putin asa cred. mi-a spus ca n-am de ce sa ma indoiesc de el. daca nu simtea nu-mi spunea asta sau daca voia sa scape de mine. nu imi zicea asta.
Il cunosc de la inceputul vacantei de iarna.

| unknøwn a răspuns (pentru MiruD):

Sau a 3-a variantă, ştie ce semnifică cuvintele astea şi ştie când, cum şi de ce se folosesc.
Vezi lucrurile din foarte puţine unghiuri.
Prima dată o arzi paranoic cu _gata, are pe alta_ iar a doua oară reduci mult variantele de răspuns.
N-ar mai trebui să dai sfaturi unde nu eşti capabilă.
Chiar sunt curios de raţionamentul pe care l-ai aplicat când ai ajuns la concluzia că băiatul are pe alta.
Şi pe lângă cele 2 variante, îţi mai zic eu 2, cu siguranţa mai există câteva zeci:
- Poate băiatul e prea imatur pentru o relaţie de cuplu, n-are experienţă şi nu ştie cum să procedeze.
- Poate are alte probleme personale prioritare.

Unii oameni pur şi simplu nu-şi dau seama că realitatea e diversificată, şi o cred doar pe cea în care se învârt.
Te îmbeţi cu apă chioară.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru unknøwn):

Dar pe mine ma poti ajuta?
De ce se comporta asa?
Ma rog, intre timp mi-a spus ca ma iubeste, deci m-a iertat ca am intrat pe ask si l-am intrebat sub anonimat dar a iesit fara sa-mi spuna noapte buna si eu i-am scris ceva. asa din suflet. si sa-mi spui daca. l-ar putea misca macar unpic, daca ar cadea macar pentru putin pe ganduri :
Sincer, nu m-am suparat ca nu mi-ai zis noapte buna. Esti si tu mic si nu stii laughing), glumesc. Probabil pana acu` n-ai mai dat de asa fiinta ca mine laughing Stiu, sunt stresanta dar nu vreau sa iti provoc o stare naspa cu intrebarile mele, vreau doar sa ma conving ca nu ai nimic. ca nu ti-am gresit cu ceva. " Te iubesc ", e un cuvant mare, atunci cand iubesti o persoana si acea persoana e trista, tu ar trebui sa stai in maini, cap, degete doar ca aceea persoana sa fie fericita. vorbesc in general. Si uite, probabil crezi ca atunci cand spun " te iubesc " spun doar asa. nu. de exemplu` dupa ce am plecat de pe Platou. am scos-o pe Laura, prietena mea cea mai buna afara de la ora sa-i povestesc, era sa de-a un taxi peste mine pe trecere. la ora de chimie i-am zis profei de chimie sa nu-mi strice buna dispozitie cu tampeniile ei. nu stiu ce inseamna pentru tine sa fii intr-o relatie, dar pentru mine inseamna mult, si daca tii la mine catusi de putin. fama si pe mine fericita.Te rog fa-ti timp. si citeste ce ti-am scris
Si sper sa nu te superi ca am zis asta. dar vreau sa intelegi niste chestii
Ceea ce i-am spus a fost din suflet.

| unknøwn a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Are omul o zi proastă şi acum.
Termină cu ask, cu prostii d-astea.
Ce emoţii vrei să transmiţi tu prin scris?!
Întâlneşte-te cu el, să poată să-ţi strângă bucile ferme în palme şi să bage botul în tine.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru unknøwn):

Mda. cam asta voia sa fac intr-un fel, azi mi-a spus ca. el intr-o relatie vrea si altceva. ce aceea m-am si despartit de el oh go on
Am o viata de ***`.
Ma incred in cine nu trebuie.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru unknøwn):

Da, dar daca el tine la mine de ce ar vrea sa fac asta. El mi-ar face rau. stie ca nu accept asta decat pe la 18 ani.
Nu merita, si asta e. Multumesc pentru sfaturi.

| unknøwn a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Te referi la sex.
Păi toată lumea vrea sex, toţi bărbaţii.
Nu există bărbat care să nu vrea sex într-o relaţie.
Dacă găseşti un bărbat care nu vrea sex într-o relaţie, ar trebui să-ţi pui multe semne de întrebare.
Nu ai o viaţă de rahat. E doar un eşec nesemnificativ prin care trece toată lumea la un moment dat.
Şi nu, nu ai crezut în cine nu trebuia.
Mai degrabă ţi-ai făcut aşteptări aiurea.

| ZambetDeGheata a răspuns:

Si se mai intreaba lumea de ce nu tin relatiile laughing Cum sa ii spui dupa o zi ca il iubesti? E doar o zi! Si ce te astepti de la el dupa o zi? Cum ai dori sa fie? Luati-o incet ca nu fuge nimeni dupa voi. Pupici :*

| Alleexutssa a răspuns:

Te inseala sigur.

| nyckdaman a răspuns:

Raspunsul sta printre cei vii(calzi)