| Sanusperiniciodatalamaibine a întrebat:

Buna!

Luna trecuta am facut sex neprotejat cu iubitul meu de foarte multe ori, insa nu am ramas insarcinata.Luna aceasta am facut-o de 2 doua ori.Crede-ti ca este posibil sa raman insarcinata? Care sunt sansele?

4 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

De fiecare data cand faci sex neprotejat exista probabilitatea sa ramai insarcinata dar si sa contactezi boli transmisibile sexual.Totusi cea mai mare probabilitate de a ramane insarcinata este cu 5 zile inaintea ovulatiei si in ziua ovulatiei

| nicandreea a răspuns:

Draga Lexixx, ca sa ramai insarcinata nu depinde de cate ori ai facut sex neprotejat ci depinde de perioada in care ai facut. Adica din ziua in care ti-a venit ciclul numeri 10 zile in care nu ramai insarcinata, apoi urmatoarele 10 zile ai mare sansa sa ramai insarcinata iar restul de 10 zile nu ramai insarcinata. Cele 10 zile pot varia pana la 12-14 zile daca nu ai ciclul regulat. Sper sa ma fi facut inteleasa. Daca mai ai ceva de lamurit, te ajut cu placere. Fundita:X

| sebysebastian a răspuns:

Mai incearca ai toate sansele 100% incearca cat mai mult exercitiu ca sa fie cu un succes mai mare
funditaaaaaa

| Fortune a răspuns:

Sansele?
Zi-mi tu care-i procesul conceptiei. Tadaa!