| ttgwh45 a întrebat:

Bună! Luna trecută pe 7 mai, am luat pastila de a doua zi, am făcut fără prezervativ, după ce am luat pastila am mai făcut sex, doar ca el nu a ejaculat deloc, menstruația mi-a întârziat doar 3 zile, a venit pe 29, deci ovulația a avut loc pe 15(atunci nu am făcut nimic- am avut următorul contact sexual dupa pastila pe data de 18 și pe 1 iunie când era penultima zi de menstruație) acum pe 7 iunie, simt un disconfort la uter, ar putea fi o sarcină?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.As putea sa intreb de ce faceti sex neprotejat daca va este frica de o eventuala sarcina? Disconfort poate insemna alte afectiuni de sanatate, nu obligatoriu sarcina.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu are cum sa fie sarcină, nu ai avea simptome in doar 7 zile de la contactul sexual, trebuie sa treacă măcar 3, 4 săptămâni.
Oricum dacă zici ca nu si-a dat drumul in tine, nu ai de ce sa te îngrijorezi