| Name177 a întrebat:

Luni pe data de 10 mi-a venit menstra iar duminica am avut un contact sexual in mare parte protejat in care mi s-a rupt himenul de tot ca am sangerat putin dar fara durere dar pentru cateva secunde a bagat-o si fara prezervativ, inainte de asta a urinat si s-a spalat. Iar la sfarsit si-a dat drumul pe sanii mei dar sperma era cam lichida si s-a prelins pana pe picioare, acum nu stiu sigur daca si pe vagin dar mentionez ca am un ciclu in medie de peste 30 de zile, ultimele 4 cicluri au fost de 34, 36, 36 si 38 de zile. Iar acum pe 4 iulie mi-a venit menstruatia care m-a tinut pana astazi, care zic eu a fost normala, primele 3 zile mai abundente iar dupa, treptat mai putin pana la niste pete maro si a disparut. Intrebarea mea este, oare sa fie o sarcina avand in vedere cele prezentate si ca mi-a venit menstruatia mai devreme? A fost un ciclu de vreo 24, 25 de zile. Multumesc!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un ciclu de vrei? Sau de nu vrei, ce varsta ai?

| Name177 explică (pentru CristiDinBucuresti):

De vreo* daca esti atat de incult si sa nu ti dai seama de o greseala minora asta este, scuza ma. Am destui ani!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ha ha, daca scrii cu picioarele ce vrei sa ghicim? Si TPU nu este spital ai belele cu ciclu fugi la doctor nu sta sa intrebi pe net mergi la ginecolog stai pe hol la spital la coada sa fi consultată, toti asteptati miracole pe TPU, de unde miracole. Din fund.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eu nu sunt incult tu scrii gresit.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca actul sexual de dezvirginare a fost intretinut in data de 9 Iunie - duminica, cu o zi inainte de data 10 Iunie - luni, ziua de pornire a menstruatiei, reiese ca actul sexual a fost intretinut in ultima zi a ciclului, cea care reprezinta CEA MAI INFERTILA ZI POSIBILA din intreaga perioada ca numar de zile a oricarui ciclul menstrual. In ultimele 9-10 zile din orice ciclu menstrual, este absolut/100% IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina chiar si in cazul in care in toate aceste zile sperma este ejaculata in vagin.
Din descrierea prezentata, rezulta ca ultimul ciclu menstrual a fost mai scurt cu circa 10-14 zile fata de lungimea ciclurilor anterioare care au avut intre 34 si 38 zile. Fiindca ultimul ciclu menstrual a inceput in data de 10 IUNIE si s-a terminat in data de 3 IULIE, reiese ca a avut lungimea de doar 24 de zile, insa aceasta scurtare a ciclului menstrual NU poate fi provocata de existenta unei sarcini chiar si cu totul ipotetice, din motivele precizate la inceputul raspunsului, astfel ca cea mai plauzibila explicatie in privinta aparitiei acestei diferente de lungime a ciclului poate fi atribuita producerii unei foarte severe dereglari a activitatii hormonale care la randul sau a provocat si dereglat intregul ciclu menstrual. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să fii însărcinată.