| yo13_6205 a întrebat:

Buna!
M-am certat cu prietenul meu, din cauza unei prietene. El mi-a spus ca nu o suporta pe acea fata dar eu nu puteam sa nu o bag in seama :-s.si acum nu stiu ce sa fac puppy dog eyes... Voi ce credeati ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| eagleeye a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el sa ii expui anumite sentimente care le ai fata de el astfel incat el sa inteleaga ca totusi iti este prietena si mai dai un salut! faptul ca el nu iti suporta prietenele este foarte dificil, sa iti spun si de ce! in general eu merg pe premiza ca cine se aseamana se aduna si daca a inceput asa exista posibilitatea ca in timp sa cazi si tu in tabara prietenei tale ( adica sa se supere si pe tine etc )! el la randul lui ar trebui sa nu mai fie copil si sa il intereseze strict de tine si nu de amicele tale! dar si aici sunt mai multe interpretari de exemplu : o prietena de-a ta este mai clubber asa sau este mai extravaganta sau nu stiu diverse motive care pe el l-ar face sa fie gelos ( sa te vada pe tine ca facand parte din anturajul fetei aleia si sa te comporti ca ea )! Daca motivul pentru care nu o place este " ca asa zice el " atunci ma tem ca este prea copil! ma, in viata ne modelam unul dupa celalalt nu dupa prietenii nostri!

2 răspunsuri:
| anaaa13 a răspuns:

Pai in primul rand nu ar trebui sa iti impuna cu cine sa vorbesti si cu cine nu.happy
Si incearca sa vorbesti cu el si sa ii explici ca ai nevoie de prietenii tai.fie ca el ii suporta sau nu happy
take care :*

| BiUtsSa a răspuns:

Sincer asta nu e motiv de cearta...pana la urma el traieste cu tine sau cu prietena ta? stiu ca ti`e greu da gandeste`te ca se comporta ca un copil, sfatul meu cautati altul...care sa nu ii pese decat de tine happy bafta love struck sper ca ti-am fost de ajutor