| Crinamaria12345 a întrebat:

M-am culcat cu prietenul meu si nu ne-am protejat, dar nu a ejaculat in mine. Ultima data am facut-o acum 2 luni dar nu am nici un simptom ca as fi insarcinata, am facut si 2 teste si au iesit negative dar nu stiu cata intredere pot avea, trebuia sa imi vina menstruatia luna trecut pe 3 si mi-a venit pe 9, mi-a curs la inceput o pata mica ca un cheag de sange iar peste cateva ore mi-a venit normal menstruatia si a durat 4-5 zile.Ar putea fi doar o sangerare peste sarcina?

Răspuns Câştigător
| Cosmina6622 a răspuns:

Mie mi se întâmplă foarte des sa am o mica scurgere de sânge înainte de a-mi veni ciclul propriu zis și nu sunt singura care are așa ceva.
Probabil ești speriată că e ceva brusc și nu ți s-a mai întâmplat, însa sinceră să fiu nici eu nu știu de ce se întâmplă asta, dar eu am, cred, peste 1 an de când am observat prima dată și nu pare să fie vreo problema(Intr un fel îmi convine că știu să mă pregătesc pentru ce vinelaughing)
Nu te mai panica din nimic. Dacă nu ai simptome și ai făcut și 2 teste, poți să mai faci câteva daca vrei, diferite, dar probabil nu despre asta e vorba. (Mai contează și vârstă și cum reacționează corpul tau la anumite chestii)

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu lol, n-ai nimic

| corbulalbrosu a răspuns:

O sangerare menstruala care se desfasoara in mod asemanator cu menstruatiile anterioare si care conform afirmatiei facute : ""...mi-a venit normal menstruaria si a durat 4-5 zile.Ar putea fi doar o sangerare peste sarcina?"" In mod absolut sigur NU poate fi o asa zisa... menstruatie falsa/peste sarcina. Faptul ca NU poate fi vorba de o sarcina in cazul tau a fost confirmat si de rezultatele NEGATIVE ale celor 2 teste de sarcina care fiindca au fost efectuate la momentul optim sunt VALIDE, VALABILE si CORECTE in proportie de peste 99%. Multa sanatatE!

| Emilian65 a răspuns:

Da, ai putea fi gravida.

| Crinamaria12345 explică (pentru Emilian65):

Mai concret te rog

| Crinamaria12345 explică (pentru Emilian65):

De unde poti fi sigur de asta?