| maria004 a întrebat:

M-am despartit de iubitul meu acum o luna.in acest timp el sa cuplat cu o tipa ca sa nu il mai caut eu si sa nu il mai stresez sa se intoarca la mine. Dupa 2 saptamana de la desp noastra eu m-am intalnit cu un fost amic de a lui, iar el cand a aflat a inceput sa ma bombardeze cu mesaje spunandu-mi ca il framanta ce a auzit si ca nu ia picat bine sa vada o poza la avatarul meu cu el.Eu am vrut sa ii fac un ciuda lui cu asta asa cum si el a vrut sa imi faca mie.Eu sunt o pers extrem de geloasa, sufocanta si imi place sa controlez omul.Acum 2 seri ne-am intalnit pentru ca incepusem sa vb iar prin sms-uri. Mi-a spus ca ma iubeste ca tine enorm la mine. Cum sa fac sa nu mai fiu atat de sufocanta pentru ca relatia noastra sa fie mai frumoasa daca ne vom impaca. Tin sa precizez ca si el este o pers extrem de geloasa si foarte incapatanata.Eu am 23 ani el 27.Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi totul trebuie sa vina din interiorul tau,sa faci asta pentru tine nu pentru el, si sa-ti doresti cu adevarat. Orice lucru il poti reusi daca iti pui in cap asta! Si sa stii ca indepartezi un om daca il cauti prea mult si esti prea sufocanta, si exista sanse sa se plictiseasca de tine si de aceasta atitudine.Incearca sa te abtii,sa nu`ti arati gelozia ca sa se framante ca nu esti geloasa ca nu ti-ar pasa,fii putin mai indiferenta si mai rece nu mereu sa-i arati cat il iubesti,ca avea siguranta in relatia cu tine si nu va mai simti nevoia sa`si arate sentimentele si se va gandi ca nu are cum sa te piarda,si nu vrei sa`si bata joc de tine. Incearca si tu sa nu te gandesti mereu la el,si sa-ti pui in cap sa nu-l mai stresezi mereu,sa nu-l mai suni asa des,lasa`l si pe el sa te caute ca sa aveti o relatie frumoasa. Daca el este o persoana foarte geloasa nu`i da satisfactie si nu incerca sa-l faci gelos,dar nu te arata nici tu prea disperata sa-l controlezi mereu ca sa`si puna acele semne de intrebare,si daca este incapatanat nu incerca sa fii si u la fel de incapatanata, cedeaza tu intr-o discutie ca doar desteptul cedeaza primul, ca sa nu ajungeti la certuri happySper ca te-am ajutat macar putin:*

3 răspunsuri:
| uNNe a răspuns:

Lol prima data cand am citit credeam ca esti o fetita de 13 ani, daca vi si ceri la varsta ta sfaturi aici unde aproximativ 99% sunt sub 15 ani e de rau.

| anisoara96 a răspuns:

Rabadare,asta va depasi criza de gelozie.Dar stiu ca iti va fi greu.

| eusunttheodorath a răspuns:

Salut trebuie sa vorbesti mai mult cu el sa comunici sa ii fii aproape cand are nevoie dar acest lucru trebuie sa fie reciproc. e normal sa fii geloasa daca tii la el dar sa nu intreci masura. sper ca te-am ajutat macar un pic