| NegruAlb a întrebat:

M-am despartit de prietena pentru ca eram foarte diferiti. Ea iesea in cluburi eu nu, ea era mai "nebuna" eu mai linistit. Nu aveam nici subiecte de discutie. Si deobicei eu eram gelos, dar cu fata asta nu imi pasa daca iesea cu prietenii, unde iesea etc. Oare am procedat corect? Sau trebuia sa mai lasam timpul sa treaca?

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Oamenii ar trebui sa se completeze. Nu e nimic rau in faptul ca aveati firi diferite si tu erai mai linistit si ea mai nebuna, insa din ce am inteles eu, voi cam aveati interese diferite. Intr-o relatie, desi oamenii sunt diferiti, au firi diferite si automat si alte conceptii, interesele ar trebui sa fie aceleasi. Totusi, ca idee, in genul asta de situatie, ar trebui sa se poata face si compromisuri. Daca ea vrea ceva si tu, trebuie sa gasiti o cale de mijloc. Altfel o relatie nu functioneaza. Si consider ca primul feeling este cel corect. Daca tu asta ai simtit, ca nu mai aveati de ce sa continuati, atunci asa e.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai lasa timpul sa treaca, macar pana in primavara. Pana atunci poate ca iti gasesti ce subiecte de discutii trebuie sa abordezi cu o fata care iti place.

| sofisis a răspuns:

Pai daca nu simteai mare lucru pentru ea, normal ca e bine ca te-ai despartit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ai procedat corect, nu poți avea o relație cu o persoană cu care îți e greu să comunici, cu atât mai greu fiind faptul că sunteți diferiți.