| cristinabab a întrebat:

Buna. M-am indragostit de cineva intalnit aici pe TPU. M-a ajutat in foarte multe lucruri, am inceput sa tin la el si acum ma simt foarte indragostita de el. Eu ma indragostesc rapid si imi trece rapid dar nu suport cand sunt respinsa iar el ma respinge. Am inceput sa fiu destul de obsedata de el, ii scriu multe mesaje, ii las mesaje scrise cu marketul pe masina ( stiu unde munceste si merg cam odata pe saptamana si ii scriu ca il iubesc pe masina)
Nu ma pot controla, mereu am fost foarte obsedata de baieti/barbati si mereu am actionat ca o nebuna. Stiu asta dar nu ma pot abtine.

As vrea sa nu ii mai fac probleme mai ales ca e un om foarte buna, e cu 10 ani mai mare ca mine, e om serios cu relatie si tot ce trebuie. Probabil ca vede si el ce scriu aici si ii cer iertare.

Credeti la modul cel mai serios ca un psiholog ma poate ajuta? chiar ma simt foarte foarte rau sa am atitudinea asta de obsedata dar nu ma pot abtine. Dupa ce o sa imi treaca de el o sa apara altul. Am o groaza de baieti care ma cauta dar ii refuz pe toti si imi doresc sa fiu exact cu cei care nu ma vor. Ce e gresit la mine?

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, un psiholog te-ar putea ajuta să găsești răspuns la întrebările astea.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu sper ca trollezi, fiindca ce scrii aici nu este comportament de om de 20+ ani.Inca ai timp pentru psiholog gratis.Hurry up. laughing

| Robert2526 a răspuns (pentru dullcat):

Daca nu e doar un troll...atunci are probleme grave laughing) m-am uitat si la alte intrebari...nu prea pare sanatoasa?

| dullcat a răspuns (pentru Robert2526):

Am vazut, imi place sa cred ca e.laughing Acuma na, Dumnezeu cu mila fata de saracii baieti.

| VoidEternal a răspuns:

Daca nici un psiholog, atunci cine?

| TimberWolf a răspuns:

Mai mint si eu dar tu mananci rahat cu gura plina!

| Madaxo97 a răspuns:

Troll?

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu e cu rautate da e treaba de psihiatrie

| Mindfulness a răspuns:

Sunt multe fete așa ca tine sa placa băieții ce le ignora, nu ești singura și unica. Da, ar trebui sa vizitezi un specialist. Tu nu ai dat de greutăți în viață grele de asta ești așa, când o să dai o sa te mai maturizezi.

| adam7 a răspuns:

Dacă îmi scriai pe mașina mea cu markerul, te vindecam eu instant laughing
Lasă omul în pace.Are relație, trebuie lăsat în pace.
Prin ce treci tu, e o situație normală.
Eu sunt disperat după o persoană care s-a îndepărtat de mine și am același gânduri ca și tine, îți înțeleg situația.
Ce fac eu diferit (deși cu mare greutate) e ca am înțeles ca este gresit să mă gândesc doar la mine și la suferința mea.
Așadar i-am lăsat persoanei spațiul care îl vrea.
O respect.
Nu o deranjez, încerc să comunic normal, nu îi cer nimic.
Accept ca nu îmi răspunde deși mă topesc.
E om, e dorința ei și cu forța nu se poate!
E frustrant și pare greu, dar pune-te în locul acelei persoane pe care o sufoci cu insistențele tale și apoi vezi cum e.
Caută să te gândești la tine, ocupați timpul cu oameni de calitate.
Ieși, socializează și distrează-te.
Treci pe la o biserică sau un spital și când vei vedea ce rău o duc unii, te vei simți norocoasă ca încă poți schimba multe la tine.
Dacă nimic nu dă rezultate, poți încerca un psiholog.
Aaa, și evită maxim pe Facebook, insta motivaționale-le alea idioate postate de unul și altul, mai rău îți fac.
Tu ai nevoie de veselie și să fii conștientă de tine, să te iubești, să ții la tine.
Apoi toate gândurile si scenariile rele vor fugi departe de tine.