| madalina_4528 a întrebat:

Bunahappy m-am indragostit de un baiat care lucreaza intr'un magazin (alimentar) ca sa ii arat ca il placsad : m-am uitat insistent la el ii zambesc :X el imi raspunde la fel zambind uitandu'se la mine love struck dar problema e ca aici in Suedia scl incepe acum in august iar eu din cate am inteles el e la facultate si lucreaza in magazin doar in perioada veri ( in vacanta) as vrea sa stiu daca as avea vreo sansa la el ce sa fac?sigh nici macar nu stiu cum il cheama sad ce as putea face? mai sunt doar 20 de zile si el pleaca din magazin sad iar orasul e mare nu cred ca am sa il mai vad sad

2 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Sanse ai 100% vb cu el ca amici intrebal cum il cheama la ce facultate intrebal daca are un id sau nr de tel pentru tinebatting eyelashes sau puneti o pr mai curajoasa sai ceara idhappy

| Sleep a răspuns:

Incearca sa mergi cand e mai liber, sa gasesti un subiect despre care puteti discuta eventual sa ii spui ca are un tricou simpatic si sa il intrebi de unde l-a luat. dupa asta incepeti sa dezbateti subiectul.mai pe la sfarsit ii spui cum te cheama ca deja ati discutat si merge sa faceti si cunostinta. dupa aia pleci si stai vreo 2 - 3 zile fara sa te mai duci ca sa nu pari prea insistenta, iar cand te duci din nou repeti schema si incepi sa vb ceva mai deschis. de aici te descurci u dar ai grija sa nu fi prea insistenta ca si daca ii acorzi prea multa atentie si-o ia in cap si nu te mai baga in seama plus ca esti mai mica decat el si sti si u cum e