| madalina_4528 a întrebat:

Bunasad m-am indragostit de un baiat care lucreaza intr'un magazin (alimentar)big grin ca sa ii arat ca il plac : m-am uitat insistent la el ii zambesc :X el imi raspunde la fel zambind uitandu'se la mine:X dar problema e casad aici in Suedia scl incepe acum in august iar eu din cate am inteles el e la facultate si lucreaza in magazin doar in perioada veri ( in vacanta)sigh as vrea sa stiu daca as avea vreo sansa la el ce sa fac:S? nici macar nu stiu cum il cheamasigh ce as putea face? mai sunt doar 20 de zile si el pleaca din magazincrying iar orasul e mare nu cred ca am sa il mai vad sadsadcrying

14 răspunsuri:
| Byencutsza a răspuns:

Du-te si tu la magazin cu o lista si scrie pe ea ca vrei nu stiu " un suc o punga de seminte un iaurt si nr lui de telefon " si dai lui lista. O sa iti dea sukul semintele iaurtul si poate iti da si nr lui... apoi fa'ti curaj si suna-l seara intreaba-l cum a fost la munca daca vrea sa te duci a doua zi la el sa ii ti companie sa nu se plictiseasca si asa va imprieteniti si chiar daca incepe scl ai nr lui deci tineti legatura. mult succes si zine cum a fost happy

| ByaSimpleGirl a răspuns:

Pai ori te place ori e politicos ca totusi vinde la un magazin

| gLaMoUr_3909 a răspuns:

Pai intra in vorba cu el, fa tu primul pas si afla mai multe despre el!winking

| madalina_4528 explică:

Pai nu pot sa fac o lista si etc.ptk intri in magazin iti iei ce iti trebuie...mergi la casa de marcat platesti la( elXhappy si iesi afara sad atat tot...nu e ca la tara laughing

| ynna93 a răspuns:

Pai nu prea ai de unde sa stii ca te place.el trebuie sa fie politicos sa zambeasca la toata lumea.vezi si tu alte semne.si revin`o. daca vezi totusi ca te place.ce`i numarul` pur si simplu sau un id o cale de comunicare.fii mai indrazneatasmug

| Byencutsza a răspuns:

Haha Adica ce vrei sa insinuezi? nu numai la tara sunt magazine d'astea dragutsa eu am vrut sa te ajut dar la cum iei tu ajutorul oamenilor mai bine lasa oh go on

| ynna93 a răspuns:

Si de ce zici ca e ca la tara? si in oras sunt magazine care ii ceri vanzatorului si iti da.si poate tu vrei sa spui ca lucreaza la un market/supermarket.

| ynna93 a răspuns:

Fata a vrut sa te ajute nu fi nepoliticoasa.ca ai jignit`o intr-un fel.sau nu e o jignire daca stai la tara dar mi se pare ca ai zis`o asa cu rautate.

| madalina_4528 explică:

Nu asta imi era intenita...chiar nu am spus'o din rautate...dar chiar nu mai stiu ce sa fac sad

| Byencutsza a răspuns:

Daca esti tu asa inteligenta trebuia sa spui ca se numeste supermarket sau un market nu magazin.magazin este atunci cand ceri vanzatoruluiwinking

| madalina_4528 explică:

Aha scuze big grin...si in cazul acesta ce sa fac?sad

| 21Ada a răspuns:

Poti sa vorbesti cu el. stiu ca probabil tie rusine dar stii : incercare moarte n-are. happy

| 1234_7760 a răspuns:

Cumpara cei mai lungi carnati, cand o sa i vada o sa isi dea seama ca ai gusturi bune! o sa isi scrie nr de detefon pe bon

| ynna93 a răspuns:

Ti-am zis fii mai indrazneata.si cere`i pur si simplu` numarul` de telefon sau un id de mess/sau o adresa prin care poti comunica cu el pe net.